Marek Rybkiewicz nie jest już trenerem III-ligowej Wólczanki Stal Systems Wólka Pełkińska. Został zwolniony po… wygranym meczu w Zamościu z Hetmanem. Nowym szkoleniowcem ekipy spod Jarosławia został Tomasz Kaczyński.
Popularny „Ryba” to trenerska legenda krótkiej historii klubu z Wólki Pełkińskiej. Zespół objął trzy lata temu jako grający szkoleniowiec. Rok po roku w kapitalnym stylu awansował z Wólczanką z V ligi okręgowej do III ligi lubelsko-podkarpackiej. W zeszłym sezonie zespół spod Jarosławia był prawdziwą rewelacją zmagań, grając piłkę bezkompromisową i niezwykle miłą dla oka. W tym sezonie Wólczance już tak dobrze się nie wiodło, ale była w stanie wygrać w Rzeszowie z Resovią czy w Krośnie z Karpatami. Do tzw. bezpiecznej strefy w III-ligowej tabeli miała dwa punkty straty. Ostatni mecz, jaki Marek Rybkiewicz poprowadził w roli jej trenera był pojedynek w Zamościu, gdzie Wólczanka Stal Systems wygrała pewnie 3:0. Tym bardziej decyzja działaczy z Wólki Pełkińskiej jest kompletnie niezrozumiała, ale oczywiście uprawniona, bo to oni decydują o przyszłości klubu.
Nowym trenerem zespołu został Tomasz Kaczyński, którego swoistym „doradcą” będzie Ryszard Kuźma. Ten duet w przeszłości już pracował razem, z tym, że Kaczyński był asystentem Kuźmy w II-ligowej rzeszowskiej Stali. Asystentem zaś został Daniel Szymczyk, który odpowiadać ma za przygotowanie motoryczne zawodników.
Ostatnim poważnym klubem, w którym pracował Tomasz Kaczyński był Orzeł Przeworsk. Była runda wiosenna sezonu 2013 – 2014. W połowie kwietnia 2014 r., po porażce z Chełmianką Chełm, zrezygnował z funkcji trenera. Orzeł katastrofalnie rozpoczął wówczas rozgrywki na wiosnę. W czterech meczach zanotował cztery porażki, zdobywając jedną bramkę i tracąc aż 14.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze