W 2017 r. upływa pięcioletnia kadencja dyrektorów aż 14 placówek oświatowych w Przemyślu. Prezydent miasta Robert Choma ogłosił lub dopiero ogłosi konkursy na te stanowiska.
– Cztery konkursy zostały ogłoszone 30 stycznia, kolejne będziemy ogłaszać stopniowo. Termin składania ofert w ogłoszonych mija 17 lutego, a konkursy odbędą się 2 marca – poinformował rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk. Wspomniane ogłoszone konkursy dotyczą: Szkoły Podstawowej nr 1 (dotychczasowy dyrektor – Maciej Kozłowski), Szkoły Podstawowej nr 4 (Dorota Kotuła), I Liceum Ogólnokształcącego (Tomasz Dziumak) i Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących (Tadeusz Baran)[paywall].
Na ogłoszenie konkursów czekają jeszcze w 10 placówkach, w tym w sześciu miejskich przedszkolach: nr 3 (Urszula Dzierzgowska-Rudnik), nr 7 (Ewa Wojdyło), nr 9 (Elżbieta Bukalska), nr 12 (Barbara Dubaniowska), nr 13 (Barbara Kapuścińska) i nr 16 (Marta Szczawińska) oraz w Szkole Podstawowej nr 6 (Halina Kasyan), Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi (Alicja Dobosz), Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 (Zbigniew Berestecki) i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej (Joanna Tomczyk).
Warto wiedzieć, jakie są procedury, związane z wyborem dyrektora danej jednostki oświatowej. Otóż po złożeniu oferty odbywa się spotkanie kandydatów z komisją konkursową, w której skład wchodzą przedstawiciele: organu prowadzącego, czyli prezydenta (3 osoby), kuratorium oświaty (3 osoby), rady pedagogicznej placówki i rady rodziców (po 2 osoby), a także związków zawodowych. Ostateczne zatwierdzenie (bądź nie) wyników konkursu należy do prezydenta, co odbywa się w formie zarządzenia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dobrze by było by obecna władza zbytnio do edukacji sie nie pchała.Intelektem nie grzeszy co już pokazała,zaradnościa i dbaniem o przyszłość miasta też nie niszcząć dobra materialne miasta/patrz szpitl,niejasności wokół Manchatanu i wiele podobnych.Jeszcze edukacja w miarę dobrze się trzyma.Ale jak katechetki zostaną dyrektorami to już będzie rownia pochyła edukacji.Popatrzmy na II Liceum .
Konkursy są raczej po to żeby wybierać najlepszych a nie wspierać w pozostawaniu na stołkach .
Tylko w naszym mieście każdy konkurs można przewidzieć jeszcze przed ogłoszeniem tegoż.Lokalne media szeroko o tym pisały a w jednym przypadku kilkakrotnie"jasnowidz" z Przemyśla wytypował prawidłowo obsadę posady z konkursów w naszym mieście.Dla dobra naszego miasta a szczególnie edukacji naszej młodzieży obecni notable niech sie lepiej nie wypowiadają i nie zmieniają.Lepiej poczekać ze zmianą niż zniszczyć nieodwracalnie to co jeszcze w miarę dobrze funkcjonuje a zniszczenie którego bardzo zblizy nas do rynsztoka nie tylko moralnego.
Dobrze by było by obecna władza zbytnio do edukacji sie nie pchała.Intelektem nie grzeszy co już pokazała,zaradnościa i dbaniem o przyszłość miasta też nie niszcząć dobra materialne miasta/patrz szpitl,niejasności wokół Manchatanu i wiele podobnych.Jeszcze edukacja w miarę dobrze się trzyma.Ale jak katechetki zostaną dyrektorami to już będzie rownia pochyła edukacji.Popatrzmy na II Liceum .
Konkursy są raczej po to żeby wybierać najlepszych a nie wspierać w pozostawaniu na stołkach .
Tylko w naszym mieście każdy konkurs można przewidzieć jeszcze przed ogłoszeniem tegoż.Lokalne media szeroko o tym pisały a w jednym przypadku kilkakrotnie"jasnowidz" z Przemyśla wytypował prawidłowo obsadę posady z konkursów w naszym mieście.Dla dobra naszego miasta a szczególnie edukacji naszej młodzieży obecni notable niech sie lepiej nie wypowiadają i nie zmieniają.Lepiej poczekać ze zmianą niż zniszczyć nieodwracalnie to co jeszcze w miarę dobrze funkcjonuje a zniszczenie którego bardzo zblizy nas do rynsztoka nie tylko moralnego.