Zapowiadane przez Roberta Chomę, prezydenta Przemyśla, zmiany w kierowanym przez niego Urzędzie Miejskim stały się faktem. Zupełnie nową osobą w gronie urzędników jest Mariusz Zamirski dotychczasowy dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Został naczelnikiem Wydziału Promocji, Sportu, Turystyki i Kultury.
Kilka tygodni temu prezydent zapowiedział wdrożenie nowego regulaminu organizacyjnego w Urzędzie Miejskim. Niemal wszystkie zmiany podyktowane zostały koniecznością szukania oszczędności oraz podnoszeniem jakości usług świadczonych przez urzędników. Przede wszystkim nastąpiło zmniejszenie liczby wydziałów poprzez ich połączenie.Zlikwidowano stanowisko dyrektora generalnego, stanowiska pełnomocnika ds. inspekcji i straży, a także stanowiska kierowników referatów i oddziałów (z wyjątkiem stanowiska kierownika grodzkiego ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej). W jednostkach organizacyjnych magistratu, w których limit nie przekracza 15 etatów jedynym stanowiskiem kierowniczym jest teraz naczelnik wydziału. Liczba kierowniczych stanowisk urzędniczych uległa zmniejszeniu z 63 do 40, zaś limit etatów zredukowano z 312 do 295. Kolejne 10 etatów ubędzie od 1 czerwca br. Zupełnie nową osobą wśród urzędników jest Mariusz Zamirski, który został naczelnikiem Wydziału Promocji, Sportu, Turystyki i Kultury. Ryszarda Gnus, dotychczasowa dyrektor generalna urzędu objęła fotel naczelnika Wydziału Organizacji, Kadr i Kontroli. Maria Kuźmińska stanęła na czele Biura Obsługi Urzędu, zaś Rafał Porada, które przez ostatnie lata pracował w Kancelarii Prezydenta Miasta od początku maja br. pełni obowiązki kierownika Biura Informatycznego. Szefowie pozostałych wydziałów w większości zachowali stanowiska. W niektórych przypadkach utracili część zadań na rzecz innych jednostek bądź dodano im obowiązków wynikających z fuzji wydziałów. Zupełnie nową funkcją w magistracie jest pełnomocnik prezydenta do spraw ochrony zwierząt i zapobiegania ich bezdomności. Powierzono ją jednemu z urzędników – Przemysławowi Grządzielowi.
– W trakcie dalszej reorganizacji zaplanowaliśmy przeniesienie zadań z urzędu do jednostek organizacyjnych, które do ich wykonywania powołano, np. Biuru Rozwoju Miasta Przemyśla powierzone będą obowiązki z zakresu planowanie i gospodarowania przestrzennego, Zarząd Dróg Miejskich zajmie się dodatkowo kwestiami oświetlenia – zapowiedział prezydent Robert Choma.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Pomożecie?-pomożemy!! teraz bedzie spał spokojnie,już ne bedzie obserwował prognozy pogody,a stok? no cóż?
Pomożecie?-pomożemy!! teraz bedzie spał spokojnie,już ne bedzie obserwował prognozy pogody,a stok? no cóż?