Reklama

Zmiany w budżecie i działalność międzysesyjna tematami nadzwyczajnej sesji

W piątek, 14 października, w Pruchniku odbyła się XXXVI nadzwyczajna sesja rady miejskiej. 14 z 15 radnych uprawnionych do głosowania jednogłośnie opowiedziało się za podjęciem uchwał w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego, zmian w budżecie gminy Pruchnik na 2022 rok oraz zaciągnięcia zobowiązania finansowego w bieżącym roku budżetowym.

Na samym początku spotkania burmistrz Wacław Szkoła zdał sprawozdanie z działalności międzysesyjnej. I tak 30 września został przekazany plac pod budowę kanalizacji sanitarnej  przy ul. Bieszczadzkiej w Pruchniku, gdzie zakres inwestycji obejmuje ok. 1300 m.b. kanalizacji i ma zostać zrealizowany w roku bieżącym.

W. Szkoła wspomniał, że 2 października w Jarosławiu odbył się festiwal Jana Kusiewicza– znanego tenora urodzonego w Rzeplinie, ochrzczonego w Pruchniku, który darzył pruchnicką gminę dużym sentymentem.

Oświadczył również, że[paywall] w środę, 5 października, odbyło się spotkanie dotyczące lokalizacji tablicy pamiątkowej, która ma zostać wykonana w 25. rocznicę śmierci gen. Marka Papały. 

Reklama

Potwierdził również, że dom pogrzebowy w Jodłówce jest gotowy do użytkowania i czeka na oficjalne oddanie. Zaznaczył, że gmina w porozumieniu z wojewódzkimi władzami samorządowymi troszczy się o bezpieczeństwo mieszkańców i omawia problematykę bunkrów i budowli ochronnych występujących w regionie.

Jednocześnie zwrócił się z prośbą do jej mieszkańców, by, jeśli posiadają wiedzę, gdzie znajdują się budynki, które można wykorzystać do ochrony ludności, podzielili się nią z władzami gminy.

Poddał również pod rozwagę projekt ustawy, który ma zostać procedowany przez Sejm i dotyczyć będzie dystrybucji węgla pośrednio poprzez gminę.

Reklama

Co przegłosowano?

W dalszej kolejności komisja uchwał i wniosków w osobach Maria Kaszuba, Łukasz Jedliński i Jacek Kielar przeszła do omawiania procedowanych uchwał. Radni jednogłośnie przegłosowali podniesienie opłat za korzystanie z opieki przedszkolnej po przekroczeniu liczby 5 bezpłatnych godzin w kwocie 1,14 zł za każdą dodatkową godzinę nauczania, wychowania i opieki. Zmiana wejdzie w życie z dniem 1 listopada. 

Również jednogłośnie odpowiedzieli się m.in. za zmianami w budżecie w postaci zwiększenia wydatków gminy w kwocie 350 tys. 275 zł 12 gr., które zostaną przeznaczone na zakup energii, bieżące funkcje ZGK, stypendia szkolne, bieżące funkcjonowanie urzędu oraz modernizację punktów oświetlenia ulicznego. 

Przegłosowali też udzielenie dotacji celowej dla OSP w Świebodnej w kwocie 200 tys. zł, która ma zostać przeznaczona na remont bojowego samochodu strażackiego.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama