Reklama

Znad Sanu nad Bałtyk na rowerach. Kręcą dla przedszkolaków! [WIDEO]

10/07/2018 18:00

Ewelina, Karolina i Artur pokonają na rowerach 800 kilometrów w jedną stronę, 150 – 160 kilometrów dziennie, dając sobie 5 dni na dotarcie nad Bałtyk. Ale nie o cyferki chodzi, a o finansowe wsparcie dla przedszkolaków z niepełnosprawnościami. Zapłacisz złotówkę za kilometr ich wysiłku?

Kim są? Ewelina Furtyk i Artur Wroński pochodzą z okolic Przemyśla. 29-letnia Ewelina jest anglistką w IV LO, a 38-letni Artur właśnie przebył inną długą i ważną drogę – z Austrii, w której mieszkał od lat, z powrotem w rodzinne strony. 25-letnia Karolina Gwóźdź pochodzi z Dobkowic, ale pracuje jako przedszkolanka w Wiedniu. Łączy ich niejedno: upodobanie do aktywnego wypoczynku, przełamywania własnych ograniczeń, podejmowania wyzwań i potrzeba niesienia pomocy.

Liderką wyprawy i pomysłodawczynią jest Ewelina. Choć cała trójka ze sportem jest za pan brat, jako jedyna ma na swoim koncie tak wymagającą rowerową eskapadę – przejechała już trasę z Przemyśla nad polskie morze. 

Mają cel!

Więcej złotówek = więcej kilometrów

Karolina również nigdy nie pokonywała takich odległości jednego dnia. 

Kogo wspierają?

Swoim wysiłkiem chcą zachęcić do wpłacania datków na rzecz akcji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Przemyślu „Przekaż Piątaka dla Przedszkolaka”. Pieniądze przeznaczone zostaną na rozbudowę specjalistycznej bazy edukacyjnej dla niepełnosprawnych intelektualnie przedszkolaków.

– Kupimy mebelki, pomoce edukacyjne i mnóstwo niezbędnych sprzętów przystosowanych do rozmaitych niepełnosprawności naszych podopiecznych. Chcemy wprowadzić technologię, dlatego z wdzięcznością przyklasnęliśmy pomysłowi tej bohaterskiej trójki. Wspieramy ich od strony technicznej. Mamy sekcję kolarską i podstawowy serwis, więc przygotowujemy rowery do drogi. Przekazaliśmy też stroje i zorganizowaliśmy zajęcia z trenerem kolarstwa Piotrem Pająkiem, który udzielił im niezbędnych wskazówek. Wszyscy trzymamy kciuki! – dzieciaki, dyrekcja i pedagodzy – podkreśla Tomasz Bandrowicz, nauczyciel SOSW nr 1 i trener Uczniowskiego Klubu Sportowego „Gladiator”.


Reklama

Jak pomóc?

Zachęcamy do włączenia się do akcji nie tylko osoby prywatne, ale też lokalnych (i nie tylko) przedsiębiorców. Do dnia naszej rozmowy z rowerzystami wpłynęło już 850 zł. Liczymy na więcej. Pomóżcie!

Pieniądze można wpłacać TUTAJ

Albo zrób przelew:

38 2490 0005 0000 4500 2334 7885

Tytułem:
Przekaż piątaka dla przedszkolaka – kręcimy dla przedszkola

Dach nad głową

Podróż zaplanowali, a reszta? Spontanicznie! Rowerowe sakwy wiele nie pomieszczą. Najpotrzebniejsze rzeczy – jedzenie, ubrania, odżywki, powerbanki, by na fanpage UKS „Gladiatora” informować o postępach. Kaski na głowę i gotowe. Gdzie się prześpią, zjedzą, wykąpią?

Dyskutowali nad wzięciem namiotu, ale finalnie z tego pomysłu zrezygnowali, żeby się nie obciążać. Liczą na plebanie, schroniska, ale przede wszystkim życzliwych ludzi, którzy mogliby udostępnić jakiś zadaszony kawałek podłogi. – Podczas poprzedniej wyprawy ludzie o dobrych sercach chętnie otwierali drzwi, więc mamy nadzieję, że tym razem też spotkamy przychylnych – mówi Ewelina.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    xxx - niezalogowany 2018-07-10 20:22:48

    Szerokości!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kola - niezalogowany 2018-07-10 21:47:35

    Super akcja!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama