Ewelina, Karolina i Artur pokonają na rowerach 800 kilometrów w jedną stronę, 150 – 160 kilometrów dziennie, dając sobie 5 dni na dotarcie nad Bałtyk. Ale nie o cyferki chodzi, a o finansowe wsparcie dla przedszkolaków z niepełnosprawnościami. Zapłacisz złotówkę za kilometr ich wysiłku?
Kim są? Ewelina Furtyk i Artur Wroński pochodzą z okolic Przemyśla. 29-letnia Ewelina jest anglistką w IV LO, a 38-letni Artur właśnie przebył inną długą i ważną drogę – z Austrii, w której mieszkał od lat, z powrotem w rodzinne strony. 25-letnia Karolina Gwóźdź pochodzi z Dobkowic, ale pracuje jako przedszkolanka w Wiedniu. Łączy ich niejedno: upodobanie do aktywnego wypoczynku, przełamywania własnych ograniczeń, podejmowania wyzwań i potrzeba niesienia pomocy.
Liderką wyprawy i pomysłodawczynią jest Ewelina. Choć cała trójka ze sportem jest za pan brat, jako jedyna ma na swoim koncie tak wymagającą rowerową eskapadę – przejechała już trasę z Przemyśla nad polskie morze.
Swoim wysiłkiem chcą zachęcić do wpłacania datków na rzecz akcji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Przemyślu „Przekaż Piątaka dla Przedszkolaka”. Pieniądze przeznaczone zostaną na rozbudowę specjalistycznej bazy edukacyjnej dla niepełnosprawnych intelektualnie przedszkolaków.
– Kupimy mebelki, pomoce edukacyjne i mnóstwo niezbędnych sprzętów przystosowanych do rozmaitych niepełnosprawności naszych podopiecznych. Chcemy wprowadzić technologię, dlatego z wdzięcznością przyklasnęliśmy pomysłowi tej bohaterskiej trójki. Wspieramy ich od strony technicznej. Mamy sekcję kolarską i podstawowy serwis, więc przygotowujemy rowery do drogi. Przekazaliśmy też stroje i zorganizowaliśmy zajęcia z trenerem kolarstwa Piotrem Pająkiem, który udzielił im niezbędnych wskazówek. Wszyscy trzymamy kciuki! – dzieciaki, dyrekcja i pedagodzy – podkreśla Tomasz Bandrowicz, nauczyciel SOSW nr 1 i trener Uczniowskiego Klubu Sportowego „Gladiator”.
Jak pomóc?Zachęcamy do włączenia się do akcji nie tylko osoby prywatne, ale też lokalnych (i nie tylko) przedsiębiorców. Do dnia naszej rozmowy z rowerzystami wpłynęło już 850 zł. Liczymy na więcej. Pomóżcie!Pieniądze można wpłacać TUTAJAlbo zrób przelew: 38 2490 0005 0000 4500 2334 7885Tytułem: |
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Szerokości!!!
Super akcja!