Reklama

Znów czytali na Rynku

13/08/2015 08:06

Po raz trzeci bibliotekarze i czytelnicy lubaczowskich bibliotek zebrali się na Rynku, aby czytać książki. Wszystko w ramach akcji KsięgoZbiór.

Inicjatywę czytania książek na wolnym powietrzu trzy lata temu zainaugurowały wspólnie: Miejska Biblioteka Publiczna i Biblioteka Pedagogiczna. Rok temu czytelników mógł odstraszyć deszcz, w tym – upał. Nic podobnego jednak nie miało miejsca. Przed rokiem każdy znalazł dla siebie schronienie przed przelotnymi opadami, a w tym dla każdego znalazł się kawałek cienia.

KsięgoZbiór to akcja, która zwraca uwagę na książkę w sposób mniej konwencjonalny. Czytający na lubaczowskim Rynku także wzbudzali ogólne zainteresowanie przechodniów, którzy niejednokrotnie przyłączali się, sięgając po lekturę przygotowaną przez bibliotekarzy.

Pomysł zrodził się w 2011 r. w Łodzi, a organizatorkami są Marta Kula i Paulina Milewska. 
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości