Po raz trzeci bibliotekarze i czytelnicy lubaczowskich bibliotek zebrali się na Rynku, aby czytać książki. Wszystko w ramach akcji KsięgoZbiór.
Inicjatywę czytania książek na wolnym powietrzu trzy lata temu zainaugurowały wspólnie: Miejska Biblioteka Publiczna i Biblioteka Pedagogiczna. Rok temu czytelników mógł odstraszyć deszcz, w tym – upał. Nic podobnego jednak nie miało miejsca. Przed rokiem każdy znalazł dla siebie schronienie przed przelotnymi opadami, a w tym dla każdego znalazł się kawałek cienia.
KsięgoZbiór to akcja, która zwraca uwagę na książkę w sposób mniej konwencjonalny. Czytający na lubaczowskim Rynku także wzbudzali ogólne zainteresowanie przechodniów, którzy niejednokrotnie przyłączali się, sięgając po lekturę przygotowaną przez bibliotekarzy.
Pomysł zrodził się w 2011 r. w Łodzi, a organizatorkami są Marta Kula i Paulina Milewska.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze