11 bm. muzeum w Jarosławiu obchodzi jubileusz 90-lecia działalności. Już sama siedziba tej placówki – kamienica Orsettich, zaliczana do najpiękniejszych tego typu obiektów w Polsce, usytuowana w samym sercu jarosławskiej starówki – przyciąga uwagę wszystkich odwiedzających miasto.
A jeśli dodać do tego, że ta wyróżniająca się nadzwyczajną urodą budowla jest jednocześnie prawdziwym skarbcem, kryjącym w sobie bogate zbiory unikatowych eksponatów, jakimi dysponuje muzeum, to odwiedzenie takiego miejsca jest niemal obowiązkiem. Kto nie może jednak spełnić tego miłego obowiązku, ma okazję oglądnąć film pt. „Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich”, w którym zaprezentowano całe bogactwo tej placówki i jej niezwykłego oddziału, jakim jest Muzeum Dzieduszyckich w pobliskim Zarzeczu. Film, który według własnego scenariusza zrealizował Jan Miszczak, będzie dwukrotnie emitowany w TVP Rzeszów: 10 grudnia (czwartek) o godz. 21 oraz 12 grudnia (sobota) o godz. 18.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
o jakoś nie widać fortepianu Napoleonagdzie jest
Film mozna obejrzec, a nie ogladnac!
Nie można obejrzeć, trzeba kupić!!