13 i 14 kwietnia br. w Przemyślu – już po raz 11. – odbywały się Przemyskie Pola Nadziei. To akcja, której symbolem są żółte żonkile. Dochód z kwesty od zarania wspiera wciąż powstające Centrum Hospicyjno-Opiekuńcze „Betania” im. św. Łazarza.
Ośrodek powstaje w jednym z poszpitalnych budynków przy ul. Słowackiego. Tworzy go stowarzyszenie katolickie Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy, które było także organizatorem wspomnianej akcji.
Co roku setki wolontariuszy – głównie uczniów przemyskich szkół – własnoręcznie tworzą naręcza bibułowych żonkili, by w tym jednym dniu żółte symbole nadziei mogły powędrować do wszystkich, którzy wesprą budowę przemyskiego hospicjum. Sami rozdają je też wśród darczyńców[paywall].
W br. akcja trwała dwa dni. W sobotę, 13 kwietnia br., odbyła się kwesta pod sklepami „Piotruś Pan” i ” i „Lidl”. Nazajutrz, 14 kwietnia br., pieniądze zbierane były przy kościołach, na ulicach Przemyśla i w okolicznych miejscowościach. Nieodłącznym elementem przedsięwzięcia jest msza św. w kościele oo. Franciszkanów, inaugurująca akcję. Po niej odbył się tradycyjny Żonkilowy Marsz. Jego uczestnicy w radosnym korowodzie przeszli ulicami Franciszkańską i Kazimierzowską pod magistrat, gdzie mieścił się sztab zbiórki. Marszowi przewodniczyła Salezjańska Orkiestra Dęta „Augustino” pod batutą Krzysztofa Polnika.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze