Reklama

#zostanwdomu i zajmij się kwiatami!

03/04/2020 07:47

Wiosenna aura sprzyja pracom ogrodowym, ale sytuacja epidemiczna już nie. Dlatego lepiej zostań w domu, a wiosnę zaproś do siebie. Czas spędzony w czterech ścianach możesz wykorzystać na zajęcie się roślinami, a jeśli jeszcze nie jesteś pasjonatem ogrodnictwa parapetowego – rozpoczęcie tej niezwykłej przygody.

To wiadomo nie od dziś – przebywanie wśród roślin relaksuje i podnosi na duchu, poprawia fizyczne i psychiczne samopoczucie. Czas, który poświęcisz roślinom, zwróci się w dwójnasób. Jeśli mieszkasz w bloku, ich uprawa i pielęgnacja będzie fantastycznym sposobem na odnowienie więzi z naturą. Już kilka egzemplarzy może znacząco wpłynąć na poczucie komfortu, bezpieczeństwa i spokoju domowników. Pomoże złagodzić fizyczne i psychiczne objawy stresu i poprawi nastrój. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich pracujecie zdalnie, odrobina żywej zieleni pozytywnie zadziała na wydajność i koncentrację.


Zielone płuca

Reklama

Wiele gatunków doniczkowych okazów zadba o jakość powietrza w twoim lokum. Niektóre dostarczają tlenu (m.in. anturium, skrzydłokwiat, scindapsus czy daktylowiec niski), inne podnoszą poziom wilgotności (np. szeflera, paprocie) albo pochłaniają szkodliwe lotne związki (np. difenbachia i fikus beniamina). Dzięki nim stworzysz swoją własną zieloną oazę, pełną pozytywnej energii i spokoju, tak potrzebnych, gdy jesteśmy zamknięci w czterech ścianach.


Photo by Leonardo Iheme on Unsplash

Dla każdego

Jeśli sądzisz, że nie masz ręki do kwiatów – uspokajamy. Nie trzeba być doświadczonym ogrodnikiem, by mieć prawdziwą parapetową dżunglę! Rośliny to żywe organizmy, które wymagają troskliwej opieki, dlatego każdego dnia poświęć chwilę na ich obserwację. Gdy zaczynają marnieć – to sygnał, że coś może być nie w porządku. Czasem wystarczy je podlać, rozpocząć nawożenie lub po prostu dać im chwilę spokoju i przenieść w inne miejsce. Szybko nabierzesz wprawy!

Reklama


Photo by Brina Blum on Unsplash


AM
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Dorota - niezalogowany 2020-04-03 13:42:36

    Każdy wie że nie mam ręki do kwiatów dlatego w domu mam jedynie sztuczne z megasceny :P Ale za to moja siostra ma dryg do tego i ciągle dokupuję jakieś nowe, nie mam pojęcia jak ona to robi że jej nie usychają a mi tak :P 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    darek - niezalogowany 2020-04-03 14:59:57

    Kwiaty to piękna rzecz i mają je prawie wszyscy ludzie, tak jak koronawirusa. I to od dawna.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Agaciak28 - niezalogowany 2020-04-28 11:43:41

    Ja też myślałam, że nie mam ręki do kwiatów, ale teraz korzystając z większej ilości wolnego czasu postanowiłam się dokształcić w tym temacie i spróbować swoich sił w ogrodnictwie. Chociaż mam do dyspozycji tylko mieszkanie i balkon to co kilka dni wysiewam nowe roślinki albo dosadzam sadzonki i patrzę jak powoli sobie rosną. Póki co nie decyduję się na jakieś bardzo wymagające gatunki ani nie kupuję specjalistycznego sprzętu. Raczej korzystam z ofert dostępnych w sklepach, jak np. https://www.kaufland.pl/ gdzie co kilka dni i tak robię zakupy do domu, a przy okazji przynoszę do domu jakieś nowe kwiaty np. fuksję, pelargonię czy goździki lub zioła (bazylię, miętę, melisę), bo one są najprostsze w obsłudze :)  Na ten moment jeszcze wszystko ładnie rośnie, więc albo trafiłam na dobre egzemplarze albo w końcu nauczyłam się obchodzić z roślinkami

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama