Przedstawiciele związków zawodowych, działających w szpitalu wojewódzkim w Przemyślu, będą w najbliższy piątek, 20 lutego, pikietować przed siedzibą PiS w Przemyślu.
Protest rozpocznie się o g. 15. Zgłoszony jest na dwie godziny, ale prawdopodobnie potrwa ok. 45 minut.Początkowo organizatorzy planowali zablokować całą ulicę, chodząc po przejściu dla pieszych. – Zrezygnowaliśmy z tego, aby nie utrudniać życia mieszkańcom – mówi Marek Janowski ze Związku Zawodowego Ratowników Medycznych w szpitalu wojewódzkim.
Blokowane będą: chodnik oraz wejście do siedziby Prawa i Sprawiedliwości. Dlaczego właśnie w tym miejscu odbędzie się protest? – Ponieważ władze urzędu marszałkowskiego i były dyrektor szpitala są związani z PiS-em – wyjaśnia M. Janowski.
Pikieta jest efektem sporu zbiorowego, który trwa w szpitalu od listopada. Związkowcy domagają się, aby wszyscy pracownicy otrzymali podwyżki na takim samym poziomie, jaki wynegocjował strajkiem głodowym Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych. Dotychczasowy dyrektor Janusz Hamryszczak odszedł ze stanowiska 31 grudnia, po tym, jak został zastępcą prezydenta Przemyśla. Obecnie jego obowiązki pełni jeden z zastępców. Nazwisko nowego szefa placówki poznamy najwcześniej pod koniec marca.
Pracowników szpitala w proteście będą wspierać przedstawiciele związków zawodowych z innych zakładów pracy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
jeszcze im mało Żal !!!
do roboty nieroby jedne, a nie spać z lekarzami Olusiem na czele na kanapach w pokojach lekarskich!
świetnie, jak ja do domu dojadę :/