28/11/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Z pojemników na śmieci stojących w podwórzu – dwóch na odpady zmieszane i jednego na odpady bio – korzystają mieszkańcy Grodzkiej 13, 15 i 17. Ale zdarza się, że wyrzucają do nich śmieci np. kierowcy korzystający ze zlokalizowanego tu parkingu. Praktycznie każdy ma do nich dostęp.
Mieszkańcy Grodzkiej 13 i najemcy znajdujących się pod tym numerem lokali poczuli się kozłem ofiarnym w całej sytuacji.
– Wszystkie lokale użytkowe z ulicy Grodzkiej dostały osobne oznakowane kosze. Ponadto rozdzielamy mieszkańców na tzw. budynku komunalnym i tych będących we wspólnocie, oni też będą mieli indywidualne, oznakowane numerem pojemniki na śmieci – mówi o zmianach prezes JPK sp. z o.o. w Jarosławiu A. Makar. Dodaje też, że protokół pokontrolny został uzupełniony, poza mieszkańcami numeru 13 ujęto w nim również tych z budynku 17 i 15. / FB A. Makar