14/12/2021 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Poświęcenia nowego obiektu dokonał obecny na uroczystości ks. bp Stanisław Jamrozek.
Na części oficjalnej nie zabrakło kadry i studentów przemyskiego pielęgniarstwa.
Podczas części oficjalnej głos zabrała m.in. dyrektor szpitala wojewódzkiego w Przemyślu dr n. o zdr. Barbara Stawarz.
Centrum Symulacji Medycznych tworzy warunki odzwierciedlające te panujące w szpitalu. Studenci mają możliwość zdobywania umiejętności praktycznych, pracując na specjalnych fantomach, dzięki którym można wiernie odtworzyć sytuację szpitalną.