15/04/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Galeria Melodie Jarosławskiego Złotego Wieku prezentuje kolekcję instrumentów z epoki renesansu i baroku. Aktualne zmiany w muzeum, mające na celu uhonorowanie stulecia jego istnienia, zaowocowały ciekawymi nabytkami muzycznymi. Od scheitholt po lutnię i fortepian, każdy eksponat niesie historię dźwięków, które kiedyś rozbrzmiewały w smukłych korytarzach jarosławskiej kamienicy. Muzyka jako istotna część kultury jest tutaj wdzięcznym tematem uwiecznionym w lśniących detali tych unikatowych instrumentów. Przyjdź i wsłuchaj się w melodię minionych wieków!
Starostwo Powiatowe w Jarosławiu