24/09/2024 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Galeria zdjęć z ponad 30-letniej polsko-niemieckiej współpracy między II LO w Przemyślu a Goerdeler Gymnasium Paderborn ukazuje pełną gorących momentów wymiany między uczniami obu szkół. Na fotografiach widać wspólne gotowanie pierogów i niemieckiej sałatki ziemniaczanej, lepienie pamiątkowych torb, zwiedzanie interesujących miejsc oraz rozmowy między młodzieżą. To nie tylko aktywność kulturalna, ale także okazja do szlifowania języka i poznania obcej kultury. Współpraca oparta na przyjaźni i sympatii widoczna jest na każdym ujęciu, podkreślając wartość tych spotkań dla obu stron.
Swoimi wrażeniami z pobytu w Przemyślu podzieliła się też Emily, pracująca w redakcji szkolnej gazety młodzieżowej w Paderborn. To jej pierwsza wizyta w naszym mieście, ale kolejna w Polsce./ FOT. U. Gielo
Reprezentacja „Morawy” na wspólnym zdjęciu z przyjaciółmi z Paderborn – wicedyrektorem Gimnazjum im. Goerdelera Stephanem Haukiem i reprezentującą tę placówkę Gabrielą Lambrechts, którzy przyjechali do Przemyśla razem z 21-osobową grupą młodzieży./ FOT. U. Gielo
– Nasze wzajemne kontakty przenoszą się na płaszczyznę prywatną, bo po prostu się lubimy. Bez wzajemnej sympatii nic by się nie udało – mówi germanistka II LO Elżbieta Malczyńska koordynująca szkolną wymianę wespół z Ewą Zabawską./ FOT. U. Gielo
W ugotowaniu już ulepionych pierogów pomogły panie z internatu./ FOT. U. Gielo