24/12/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Apolinary Włodzimierz Garlicki (ur. 23 VII 1872 r. w Czyszkach w powiecie przemyskim) w latach 1884 – 1891 uczęszczał do gimnazjum w Przemyślu, a potem studiował historię i geografię na Uniwersytecie Lwowskim. Przez wiele lat był nauczycielem w I Gimnazjum w Przemyślu. Z Przemyślem był związany już do końca swego życia. Znany również z działalności samorządowej (sekretarz Przemyskiej Rady Narodowej; radny Rady Miasta Przemyśla) i parlamentarnej (poseł, senator).
Sesji w przemyskiej bibliotece towarzyszyło rozstrzygnięcie organizowanego przez I LO konkursu literackiego „Kartka z pamiętnika Apolinarego Garlickiego”. Nagrody wręczyła dyrektor I LO Aneta Bednarczyk./ FOT. ZW
Uroczystość była też okazją do uhonorowania T. Dziumaka medalem pamiątkowym „Prawda i Pamięć” nadawanym przez Stowarzyszenie Rodzin Katyńskich. Z kolei I LO oraz Archiwum Państwowe w Przemyślu otrzymały wyróżnienie w postaci „Guzików Katyńskich”./ FOT. I LO