16/06/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Podczas tegorocznej edycji konkursu nagrodzono podkarpackie miasta, gminy i powiaty za wyjątkowe dokonania. W kategorii miasta zwyciężyło Dubiecko, gmina pod przewodnictwem burmistrza Jacka Grzegorzaka. Pozostałe nagrody otrzymały gmina Krzeszów i powiat leżajski. Wyróżniono także sołtysa Edwarda Jarego oraz powiat niżański. Nagrody specjalne przypadły m.in. gminie Zarzecze. Stypendium za osiągnięcia edukacyjne otrzymał Jakub Mazurkiewicz z Technikum nr 2 w Jarosławiu. Galę uświetniły obchody Dnia Samorządu Terytorialnego.
Laureatem w kategorii „miasta” została gmina i miasto Dubiecko i burmistrz wspomnianego samorządu Jacek Grzegorzak, do którego powędrowała statuetka dla najlepszego burmistrza województwa podkarpackiego. – Nagrodę dedykuję wszystkim mieszkańcom naszej gminy oraz pracownikom Urzędu Miasta i Gminy Dubiecko, którzy pracują nad ulepszaniem naszego życia codziennego, realizując wiele potrzebnych projektów – podsumował wyróżnienie.
Wśród nominowanych w kategorii powiaty znalazły się m.in. powiaty jarosławski (reprezentowany przez starostę Kamila Dziukiewicza) i lubaczowski (na którego czele stoi starosta Barbara Broź)./ FOT. Starostwo Powiatowe w Jarosławiu
Powody do zadowolenia mamy, jeśli chodzi o kategorię „Samorząd przyjazny energii”. Jedynym nominowanym była gmina Jarosław (reprezentowana przez wójt Elżbietę Grunt) i to ona zasłużyła na laur zwycięstwa. / FOT. UMWP
Jednorazowe stypendium Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych otrzymał uczeń Technikum nr 2 im. Stefana Banacha w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu Jakub Mazurkiewicz. / FOT. Starostwo Powiatowe w Jarosławiu