Reklama

W 106. rocznicę odzyskania niepodległości

– W tym wyjątkowym czasie chcemy uczcić pamięć o bohaterach poległych w walce o wolność naszego kraju. Wspólna modlitwa i śpiew będą okazją do zadumy i krzewienia patriotycznej postawy – podkreślają organizatorzy Gminnych Obchodów 106. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Te rozpoczną się w niedzielę, 10 listopada, w kościele pw. św. Mikołaja Biskupa w Urzejowicach. O g. 10 będzie tam miał miejsce montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów z urzejowickiej podstawówki. Po nim odbędzie się msza św. w intencji Ojczyzny, następnie odsłonięcie tablic pamiątkowych, apel poległych i złożenie kwiatów. Dodatkowym akcentem upamiętniającym wydarzenia sprzed 106. lat będzie wystawa w Domu Ludowym. Poniedziałek, 11 listopada, upłynie natomiast przy dźwiękach najpiękniejszych pieśni. O g. 11 w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Nowosielcach, podczas mszy św. wystąpi chór „Veritas”. Nie zabraknie uroczystego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, a także wzruszających, historycznych utworów, wykonanych na IX Przeglądzie Pieśni Patriotycznych. Zachęcamy do odwiedzin w gminie Przeworsk.
 

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/11/2024 07:54
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama