Reklama

125 osób wystartowało w UroRajdzie

10/10/2016 09:27

W ramach „Europejskiego Tygodnia Urologii” oddział urologii SP ZOZ w Przeworsku zorganizował rodzinny, amatorski rajd rowerowy, promujący urologię, profilaktykę oraz zdrowy tryb życia.

Rajd odbył się 2 października. 125 uczestników wystartowało o g. 12 z placu Szpitala Rejonowego w Przeworsku. Cykliści dotarli do Zespołu Parkowo-Pałacowego w Zarzeczu, gdzie mieli możliwość zwiedzenia[paywall] Pałacu Dzieduszyckich. Na miejscu został także przeprowadzony konkurs, w ramach którego 20 osób wygrało badania (10 lipidogramów i 10 badań prostaty PSA).

Dodatkowo Oddział Rejonowy PCK w Przeworsku przeprowadził pokaz ratownictwa medycznego. Przygotowano też stoisko urologiczne, na którym można było zaczerpnąć potrzebnych informacji. Ponadto wręczono nagrody dla najstarszego uczestnika, który miał 80 lat oraz dwójki najmłodszych – 4-letniego chłopca i 6-letniej dziewczynki. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się zupa dyniowa.

Nieprzypadkowo została ona przygotowana w ramach rajdu promującego urologię, ponieważ pestki dyni pomagają w problemach z prostatą. Z Zarzecza uczestnicy wrócili na teren przeworskiego szpitala. W sumie pokonali 24 km. Amatorski Urologiczny Rajd Rowerowy zabezpieczali członkowie PKTR „Leliwa”, OSP Ostrów oraz przeworska policja. Patronat nad wydarzeniem objęli: starosta powiatu przeworskiego, wójt gminy Zarzecze oraz Oddział Rejonowy PCK Przeworsk. 


fot.Barbara Chmura
bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama