Zespoły ze Słupska i Gorzowa Wielkopolskiego awansowały do półfinałów Mistrzostw Polski Kadetów z turnieju, który od 14 do 16 maja br. trwał w hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Gospodarze imprezy UKS Basket 15 zajęli 3. miejsce i odpadli z dalszej rywalizacji.
Rywalami zespołu prowadzonego przez Macieja Milana były ekipy: MKK Basket Gorzów Wielkopolski, AZS UJK Kielce oraz Energi-Markos Słupsk. Rywale trudni, o których niewiele było wiadomo. Dlatego pierwszy dzień rywalizacji był swoistym rozpoznaniem i badaniem sił. Drugi dzień mógł przynieść pierwsze rozstrzygnięcia, ale tylko zagmatwał rywalizację. MKK Basket Gorzów Wielkopolski przystąpił do meczu z Energą-Markos z pozycji faworyta, ale musiał uznać wyższość drużyny ze Słupska. Kielczanie mogli zapewnić już sobie awans dalej, ale przegrali z gospodarzami. Przemyślanie rozegrali znakomite zawody. Mieli dwóch liderów, którzy absolutnie zdominowali parkietowe wydarzenia. A to, co wyprawiał Karol Ledochowski, wymykało się wszelkim wyobrażeniom. Jeszcze 14-latek, mierzący 181 m, rozgrywający zdobył aż 54 punkty, dokładając do tego 18 zbiórek, 2 asysty i 3 przechwyty. Trafiał z prawie 70-procentową skutecznością. Współczynnik evaluation w tym spotkaniu wywindował do niebotycznych 62! Niewiele gorzej spisał się Mateusz Olech, który zakończył potyczkę z 30 punktami na koncie. Przed ostatnim dniem rywalizacji wszystkie zespoły miały jeszcze szanse na półfinał…
Jako pierwsi odpali kielczanie, którzy zostali rozgromieni przez MKK Basket. Team z Gorzowa Wielkopolskiego był pewny promocji do turnieju półfinałowego. W ostatnim spotkaniu turnieju przemyślanie zmierzyli się ze słupszczanami. Do 16. min toczyła się wyrównana gra, a żadnej z ekip nie udało się osiągnąć poważniejszej przewagi. Potem jednak, dzięki szerszemu składowi i dominacji na obu tablicach, goście zaczęli przemyślanom odjeżdżać. Do tego stopnia, że ekipie M. Milana nie udało się odwrócić złej tendencji do końca. Porażka oznaczała odpadnięcie z rywalizacji, ale przemyślanom należą się brawa za ambitną, pełną pasji i serca, walkę. Rywale byli po prostu lepsi…
Wyniki:
UKS Basket 15 – MKK Basket Gorzów Wielkopolski 56:76 (20:16, 7:17, 11:20, 18:23)
UKS Basket 15 – AZS UJK Kielce 98:91 (18:27, 30:24, 25:21, 25:19)
UKS Basket 15 – Energa-Markos Słupsk 65:84 (18:15, 13:22, 17:24, 17:23)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze