Kolejny etap rządowej ochrony lokalnych rynków pracy realizowany jest w jarosławskim Powiatowym Urzędzie Pracy. Trafi tu 2 mln zł na walkę z bezrobociem. Dzięki tym funduszom zatrudnienie znajdzie 130 osób, a kolejne 40 odbędzie staże.
2 mln zł decyzją ministra rodziny, pracy i polityki społecznej trafi do powiatu w ramach walki z ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19. To zasilenie programów, które pozwolą gminom realizować zatrudnienie w obszarze prac porządkowych i pomocowych. Skalę całego[paywall] przedsięwzięcia przedstawia starosta jarosławski Stanisław Kłopot. – Planowane jest zatrudnienie dla ponad 130 osób w ramach robót publicznych oraz co najmniej 40 osób na stażach – zapowiada. – To specjalne, dodatkowe środki Funduszu Pracy z rezerwy ministra na ograniczanie skutków bezrobocia – dodaje. Najświeższy zastrzyk pieniędzy to zaledwie część działań mających chronić lokalną gospodarkę realizowanych w powiecie. Do tej pory Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu otrzymał ponad 12 mln zł na aktywizację bezrobotnych oraz 40 mln zł na realizację tarczy antykryzysowej. Łącznie na wsparcie zatrudnienia i przedsiębiorczość zagwarantowano zatem bez mała 52,5 mln zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze