Na co poszło 230 tys. zł, wydane przez przemyski samorząd w związku z lokalnymi obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości? Mieszkańcy pytają, radna zapowiada złożenie interpelacji.
Jeden z mieszkańców Przemyśla zwrócił się do radnej Grażyny Stojak (Koalicja Obywatelska) z pytaniem dotyczącym kwot wydatkowanych przez urząd miasta na obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. – Z doniesień prasowych wiem, że urząd zarezerwował na tę okoliczność kwotę 200 tysięcy złotych, która została powiększona uchwałą rady miejskiej o kolejne 30 tysięcy złotych. Niestety, mieszkańcy nie wiedzą, jak te kwoty zostały wydatkowane[paywall]. Nie wiemy, czy przeznaczone na zakup flag dla mieszkańców miasta 30 tysięcy złotych zostało tak właśnie spożytkowanych. Dla mnie to raczej wątpliwe, nikt z moich znajomych bowiem takiej flagi nie dostał. Gdzie się wobec tego podziały te pieniądze i na co zostały rozdysponowane? Mam wrażenie, że przebieg obchodów nie różnił się znacząco od tych, których doświadczyliśmy w 2017 roku – podsumował wspomniany.
– To jest już kolejny monit od osób, które są żywo zainteresowane wydatkowaniem pieniędzy na uroczystości i stuletnie obchody Niepodległej. Niestety, nie byłam członkiem komitetu, który w ubiegłej kadencji rozdysponował kwotę 230 tysięcy złotych i ustalał program obchodów i ich rozliczeń, ani nie byłam świadkiem wyboru zadań, które miały być finansowane centralnie, przez urząd miasta. Nie jestem w stanie na razie odpowiedzieć temu panu. Jestem w trakcie przygotowywania interpelacji w tej sprawie, którą złożę podczas najbliższej sesji – zapewniła G. Stojak.
– 30 tysięcy złotych w budżecie Kancelarii Prezydenta Miasta Przemyśla, które zostały przekazane na obchody uchwałą rady miejskiej, pierwotnie było przeznaczone na zakup flag narodowych. Miały zostać rozdane mieszkańcom z okazji obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Ten pomysł uległ jednak modyfikacji – wyjaśnił rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk. – Zaprojektowaliśmy i zleciliśmy wykonanie znaczków metalowych, przypinek w formie miniatury „Gwiazdy Przemyśla” z elementami rocznicowymi wraz z kartką okolicznościową. Ostatecznie wykonanych zostało 10 tysięcy sztuk replik gwiazdy, które trafiły do przemyślan podczas rocznicowych obchodów. Koszt ich wykonania zamknął się w kwocie 28 tysięcy 290 złotych. 200 tysięcy złotych na uroczystości związane z odzyskaniem niepodległości było w budżecie Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki – dodał W. Wołczyk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Panie Bakun , do boju , nie chować główki ale wyjaśnić problem , nie tylko zresztą ten , wszystkie działania lub zaniechania poprzednich "wadz" , również rady -bezrady. Gdzie ten audyt , nie może trwać kolejne 4 lata. My wyborcy czekamy . A rzecznik prasowy nadal ten sam?
Jak to na co na to co się wydaje od 1944 roku w Polsce .
Takie rocznice są tylko pretekstem dla urzędasów aby dostać awans, nagrodę pieniężną, poimprezować za publiczne pieniądze .Dlatego ja nie obchodzę takich rocznic .
"Geniusz" z Urzędu Miasta, który wymyślił hasło "100-lecie niepodległości Polski 1918-2018" powinien dostać naganę i wrócić do podstawówki, bo w listopadzie obchodziliśmy 100-lecie ODZYSKANIA niepodległości. Jak zwykle Wydział Promocji "błysnął". A obchody w listopadzie były tak żenujące i corocznie standardowe , że trzeba jak najszybciej o nich zapomnieć łącznie z trzydniowym tasiemcem wojskowym na Rynku!
"Każda rodzina w Przemyślu otrzyma od nas flagę, aby godnie uczcić tę wyjątkową rocznicę. Ale od razu dodam, że to niejedyny akcent obchodów w mieście. Łącznie mamy zabezpieczonych w budżecie 200 tysięcy złotych na ten cel – powiedział G. Hayder."
Pewnie na nagrody kasa poszła
Panie Bakun , do boju , nie chować główki ale wyjaśnić problem , nie tylko zresztą ten , wszystkie działania lub zaniechania poprzednich "wadz" , również rady -bezrady. Gdzie ten audyt , nie może trwać kolejne 4 lata. My wyborcy czekamy . A rzecznik prasowy nadal ten sam?
Jak to na co na to co się wydaje od 1944 roku w Polsce .