Reklama

230 tys. zł na obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Mieszkańcy pytają: jakie?

Na co poszło 230 tys. zł, wydane przez przemyski samorząd w związku z lokalnymi obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości? Mieszkańcy pytają, radna zapowiada złożenie interpelacji.

Jeden z mieszkańców Przemyśla zwrócił się do radnej Grażyny Stojak (Koalicja Obywatelska) z pytaniem dotyczącym kwot wydatkowanych przez urząd miasta na obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. – Z doniesień prasowych wiem, że urząd zarezerwował na tę okoliczność kwotę 200 tysięcy złotych, która została powiększona uchwałą rady miejskiej  o kolejne 30 tysięcy złotych. Niestety, mieszkańcy nie wiedzą, jak te kwoty zostały wydatkowane[paywall]. Nie wiemy, czy przeznaczone na zakup flag dla mieszkańców miasta 30 tysięcy złotych zostało tak właśnie spożytkowanych. Dla mnie to raczej wątpliwe, nikt z moich znajomych bowiem takiej flagi nie dostał. Gdzie się wobec tego podziały te pieniądze i na co zostały rozdysponowane? Mam wrażenie, że przebieg obchodów nie różnił się znacząco od tych, których doświadczyliśmy w 2017 roku – podsumował wspomniany.

– To jest już kolejny monit od osób, które są żywo zainteresowane wydatkowaniem pieniędzy na uroczystości i stuletnie obchody Niepodległej. Niestety, nie byłam członkiem komitetu, który w ubiegłej kadencji rozdysponował kwotę 230 tysięcy złotych i ustalał program obchodów i ich rozliczeń, ani nie byłam świadkiem wyboru zadań, które miały być finansowane centralnie, przez urząd miasta. Nie jestem w stanie na razie odpowiedzieć temu panu. Jestem w trakcie przygotowywania interpelacji w tej sprawie, którą złożę podczas najbliższej sesji – zapewniła G. Stojak.

Reklama

Zamiast flag „Gwiazdy Przemyśla”

– 30 tysięcy złotych w budżecie Kancelarii Prezydenta Miasta Przemyśla, które zostały przekazane na obchody uchwałą rady miejskiej, pierwotnie było przeznaczone na zakup flag narodowych. Miały zostać rozdane mieszkańcom z okazji obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Ten pomysł uległ jednak modyfikacji – wyjaśnił rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk. – Zaprojektowaliśmy i zleciliśmy wykonanie  znaczków metalowych, przypinek w formie miniatury „Gwiazdy Przemyśla” z elementami rocznicowymi wraz z kartką okolicznościową. Ostatecznie wykonanych zostało 10 tysięcy sztuk replik gwiazdy, które trafiły do przemyślan podczas rocznicowych obchodów. Koszt ich wykonania zamknął się w kwocie 28 tysięcy 290 złotych. 200 tysięcy złotych na uroczystości związane z odzyskaniem niepodległości było w budżecie Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki – dodał W. Wołczyk.


Dokładne kwoty w papierowym wydaniu ŻP.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Anonim - niezalogowany 2019-01-28 19:35:39

    Pewnie na nagrody kasa poszła

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    przemyski życzliwy obserwator - niezalogowany 2019-01-28 22:42:42

    Panie Bakun , do boju , nie chować główki ale wyjaśnić problem , nie tylko zresztą ten , wszystkie działania lub zaniechania poprzednich  "wadz" , również rady -bezrady.  Gdzie ten audyt , nie  może trwać kolejne  4 lata. My wyborcy czekamy . A  rzecznik prasowy nadal ten sam?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2019-01-29 05:06:12

    Jak to na co na to co się wydaje od 1944 roku w Polsce .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama