Reklama

27 siedem kotów na 12 metrach kwadratowych

12/08/2017 19:39

– To już nie do wytrzymania. Za jakie grzechy musimy żyć w takim smrodzie – skarżą się lokatorzy bloku numer 12 przy ulicy Leszczyńskiego, zrzeszeni we wspólnocie mieszkaniowej.

Po pierwsze, nikt nas lokatorów nie pytał o zgodę na urządzenie czegoś takiego na drugim piętrze. Po drugie, jakie ono tymczasowe, skoro działa już trzy lata. Kiedy ta pani wychodzi albo wchodzi do swojego mieszkania, wystarczy, że tylko na moment otworzy drzwi, a smród już roznosi się po całej klatce schodowej i wchodzi do naszych mieszkań. W lecie zaraz trzeba otwierać okna, żeby wywietrzyć, ale gorzej jest w zimie, bo wtedy wyziębia się klatkę schodową, a przecież my płacimy za ciepło. Nawet w swoich mieszkaniach musimy zatykać kratki wentylacyjne, bo tamtędy też przechodzi smród. Nie mamy nic do zwierząt, ale nie chcemy żyć w smrodzie.

Reklama

Smród czują nie tylko lokatorzy

Funkcjonariusz straży miejskiej, który 22 lipca odwiedził „tymczasowy dom dla kotów”, w notatce napisał, że w pokoju o wymiarach 3,5 na 3,5 metra było 27 kotów i jeden pies. Stwierdził też nieprzyjemny, drażniący i uciążliwy smród. Jeszcze tego samego dnia właścicielka kociego domu wyniosła na śmietnik stertę cuchnących szmat. Na drzwiach mieszkania nr 7 widnieją dwie tabliczki. Jedna z wizerunkiem psa i ostrzeżeniem, że wejście tylko na własne ryzyko i druga z wizerunkiem kota, który – jak głosi napis – też może być zły. Niestety pomimo dwukrotnych prób nie udało nam się porozmawiać z właścicielką, bo za każdym razem nikt nie odpowiadał na pukanie. 3 sierpnia komisja złożona z przedstawiciela Inspekcji Weterynaryjnej, Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Przemyślu również odeszła z kwitkiem, bo ponoć właścicielka domu dla kotów były nieobecna.

Dom dla kotów nielegalny

– Właścicielka lokalu nr 7 nie posiada formalnej zgody na prowadzenie schroniska czy przytuliska dla kotów – wyjaśnia Robert Rybotycki, naczelnik 5 Wydziału Gospodarki Lokalowej Urzędu Miejskiego. – W tej chwili na wniosek urzędu toczy się w sądzie postępowanie o eksmisję przytuliska z tego lokalu i czekamy na decyzję sądu. 


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    monia - niezalogowany 2017-08-12 20:25:32

    wolnoć Tomku w swoim domku!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    nina - niezalogowany 2017-08-12 20:30:29

    wolnoć Tomku w swoim domku!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kociara - niezalogowany 2017-08-12 21:14:53

    zamiast mówić, że śmierdzi, to pomóżcie kobiecie. Jakby "oburzony lokator o delikatnym powonieniu" kupił właścicielce kotów worek żwirku to i problemu by nie było. Wykurzcie koty, a zjedzą was szczury.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama