W obecności m.in. komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadiera Wojciecha Kruczka, wojewody podkarpackiego Teresy Kubas-Hul czy wicemarszałka województwa podkarpackiego Piotra Pilcha w Komendzie Powiatowej PSP w Jarosławiu odbyła się narada roczna kadry kierowniczej Państwowej Straży Pożarnej województwa podkarpackiego, połączona z otwarciem hali magazynowo-garażowej i przekazaniem nowoczesnego sprzętu.
Gospodarzem imprezy był podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Tomasz Baran. Podczas narady roboczej zgromadzeni podsumowali działalność operacyjną i organizacyjną podkarpackich strażaków w 2025 r. Omówiona została m.in. skalę prowadzonych interwencji, doświadczenia wyniesione z działań ratowniczych oraz priorytety na kolejne lata. Poruszone zostały również kwestie kadrowe, organizacyjne i finansowe – ze szczególnym wskazaniem na wyzwania oraz kierunki dalszego rozwoju jednostek PSP w naszym regionie.
Komendant główny PSP nadbryg. Wojciech Kruczek podziękował podkarpackim strażakom za dotychczasową służbę, zaangażowanie i poświęcenie w realizacji zadań służbowych i działań ratowniczych. Jednocześnie przekazał główne kierunki i zadania zaplanowane do realizacji przez Państwowa Straż Pożarną w 2026 r....
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 82% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze