Na sesji rady powiatu, która odbyła się 28 stycznia br., radni wprowadzili do budżetu w sumie 5 mln zł, które zasilą prowadzone przez powiat szkoły. 3 mln to zapowiadany już od jakiegoś czasu wydatek na remont budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. 2 pozostałe miliony zostaną wydane na realizację kilku projektów edukacyjnych.
Podczas ostatniego spotkania radnych powiatowych wprowadzono dwie poważne modyfikacje uchwalonego w połowie miesiąca budżetu powiatu. Najpoważniejszą z nich było zagospodarowanie 3 mln zł, które starostwo pozyskało z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze te pozwolą na sfinansowanie[paywall] zapowiadanego już od jakiegoś czasu remontu budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.
Druga zmiana dotyczyła kwoty o milion złotych mniejszej, niemal całość przeznaczona została na oświatę, ale rozbita była na kilkanaście pozycji. Przede wszystkim radni zadecydowali o inwestycjach zwanych „miękkimi”, a więc przeznaczyli pieniądze na realizację projektów skupiających się na poszerzeniu kompetencji ich uczestników. Tu operowano kwotami przeróżnymi, od kilku do kilkuset tysięcy. Przedsięwzięcia o największym rozmachu to „Mobilność i kreatywność gwarancją rozwoju”, realizowane przez Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących, „Europejskie staże zawodowe szansą rozwoju” – dotyczące Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz „Międzynarodowe staże uczniów” planowane w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących. We wszystkie 3 zaangażowana będzie Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze