To ewenement na światową skalę. W ciągu 10-lecia działalności Grupa Charytatywna przy Sanktuarium Bożego Grobu w Przeworsku, która zainicjowała akcję „Makulatura na misje”, w Afryce powstało już 31 studni! Ostatnia kilka dni temu w stolicy Kamerunu Yaounde.
13 czerwca 2012 r. członkowie Grupy Charytatywnej przy Sanktuarium Bożego Grobu w Przeworsku na parkingu Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku postawili pierwszy kontener na makulaturę. Pomysłodawcą i inicjatorem akcji był Ryszard Łuczyk[paywall].
– W ciągu dziesięciu lat zbierania przez nas makulatury do kontenerów w wielu miejscowościach Podkarpacia, a następnie po jej sprzedaży powstało aż trzydzieści jeden studni głębinowych w różnych państwach w Afryce. Ostatnia została wybudowana w czerwcu w stolicy Kamerunu Yaounde dla Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej. Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom, którzy zaangażowali się w tę i pozostałe zbiórki w ciągu dziesięciu minionych lat. Za dobrodziejów akcji „Makulatura na Misje” odprawiona została msza święta w Kościele pod wezwaniem Ducha Świętego w Przeworsku – powiedział R. Łuczyk.
31. studnia nosi imię Sługi Bożej Matki Antoniny Mirskiej. Imię założycielki wspomnianego zgromadzenia, która urodziła i wychowała się w Przemyślu. Jest kandydatką na ołtarze, a proces beatyfikacyjny jest w toku.
– Studnia była kopana ręcznie, ma 25 metrów głębokości. Wpuszczone w ziemię zostało 20 betonowych kręgów. Na zewnątrz została solidnie zabezpieczona i przyozdobiona kamieniami – zdradziła s. Danuta Ziomek ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Yaounde w Kamerunie.
W studni znajduje się pompa elektryczna, która napełnia zbiornik w wodą, umieszczony nad nią. Ten ma pojemność 4 tys. litrów i jest umieszczony na wysokości 5 m na specjalnej solidnej metalowej konstrukcji.

fot.ze zbiorów własnych
Studnia była kopana ręcznie, ma 25 metrów głębokości. Wpuszczone w ziemię zostało 20 betonowych kręgów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze