Tegoroczne drifterskie poczynania na torze Marcin Banowicz rozpoczął na podium w Słowacji. Zajął 3. miejsce w WestLake Drift Cup 2017, w ubiegłym tygodniu 4. miejsce w trzeciej rundzie DMP Driftingowych Mistrzostw Polski.
Zawody trwały od 16 do 18 czerwca na lotnisku w Piestanach na Słowacji. W kwalifikacjach Marcin zdobył 16. miejsce, przygotowując się do[paywall] kolejnego dnia wielkiej rywalizacji. Mimo wielu godnych przeciwników i problemów z samochodem Marcin pokazał klasę i zdobył miejsce na podium.
fot.archiwum prywatne
Marcin Banowicz zajął 3. miejsce w WestLake Drift Cup 2017 na Słowacji.
Kolejne zawody DMP Driftingowych Mistrzostw Polski w Słomczynie Marcin zakończył na miejscu 17. ze względu na problemy techniczne z nowo przebudowanym układem napędowym. – Po zamontowaniu innej skrzyni biegów, tym razem z bmw, sprzęgła i wału napędowego nie mieliśmy czasu na testy. Prosto z warsztatu pojechaliśmy na zawody, niestety okazało się, że jest jeszcze kilka drobnych rzeczy do poprawy i zrobiłem tylko 2 przejazdy treningowe. W kwalifikacjach zabrakło tylko 0,5 punktu, żeby zakwalifikować się do najlepszej szesnastki – wspomina drifter.
7 i 8 lipca na Torze Kielce Marcin wziął udział w III rundzie Driftingowych Mistrzostw Polski. W piątek odbyły się kwalifikacje, w których uplasował się na 4. miejscu w klasie PRO, z najszybszym wejściem w zakręt – aż 162 km/h. W sobotę natomiast odbyły się zawody, w których sukcesywnie drifter zbliżał się do finału. W przedostatnim przejeździe z Jakubem Przygońskim napotkał techniczne problemy z układem zapłonowym silnika, co spowodowało, że powalczył o 3. miejsce z Michałem Wojtanem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze