Reklama

4. miejsce Banowicza na Driftingowych Mistrzostwach Polski

22/07/2017 15:30

Tegoroczne drifterskie poczynania na torze Marcin Banowicz rozpoczął na podium w Słowacji. Zajął 3. miejsce w WestLake Drift Cup 2017, w ubiegłym tygodniu 4. miejsce w trzeciej rundzie DMP Driftingowych Mistrzostw Polski.

Zawody trwały od 16 do 18 czerwca na lotnisku w Piestanach na Słowacji. W kwalifikacjach Marcin zdobył 16. miejsce, przygotowując się do[paywall] kolejnego dnia wielkiej rywalizacji. Mimo wielu godnych przeciwników i problemów z samochodem Marcin pokazał klasę i zdobył miejsce na podium.

– Łatwo nie było, ale się udało. Największym problemem był brak 3. biegu, z tego powodu musiałem przebijać z 2. biegu od razu na 4. i miałem problemy z dogonieniem przeciwników na prostej startowej. Udało się jednak i podium zdobyte – cieszy się Marcin Banowicz, dodając, że teraz jest jeszcze bardziej zmotywowany do startu w kolejnych zawodach.


fot.archiwum prywatne
Marcin Banowicz zajął 3. miejsce w WestLake Drift Cup 2017 na Słowacji.

Kolejne zawody DMP Driftingowych Mistrzostw Polski w Słomczynie Marcin zakończył na miejscu 17. ze względu na problemy techniczne z nowo przebudowanym układem napędowym. – Po zamontowaniu innej skrzyni biegów, tym razem z bmw, sprzęgła i wału napędowego nie mieliśmy czasu na testy. Prosto z warsztatu pojechaliśmy na zawody, niestety okazało się, że jest jeszcze kilka drobnych rzeczy do poprawy i zrobiłem tylko 2 przejazdy treningowe. W kwalifikacjach zabrakło tylko 0,5 punktu, żeby zakwalifikować się do najlepszej szesnastki – wspomina drifter.

7 i 8 lipca na Torze Kielce Marcin wziął udział w III rundzie Driftingowych Mistrzostw Polski. W piątek odbyły się kwalifikacje, w których uplasował się na 4. miejscu w klasie PRO, z najszybszym wejściem w zakręt – aż 162 km/h. W sobotę natomiast odbyły się zawody, w których sukcesywnie drifter zbliżał się do finału. W przedostatnim przejeździe z Jakubem Przygońskim napotkał techniczne problemy z układem zapłonowym silnika, co spowodowało, że powalczył o 3. miejsce z Michałem Wojtanem. 


MML
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama