Reklama

6 lat pozbawienia wolności dla „wnuczków”

20/01/2015 16:10

Taki wyrok usłyszeli Marek M. i Sebastian G. oskarżeni o szereg oszustw „na wnuczka”. Obaj zostali uznani za winnych wyłudzeń, których kwota wyniosła ponad 193 tys. zł, dokonanych w różnych miejscach kraju.

Prokurator Agnieszka Kaczorowska, wnioskując karę 6 lat pozbawienia wolności, zauważyła, że przestępstwo, którego się dopuścili, jest wyjątkowo bulwersujące. – Jeśli czują się niewinni, niech staną naprzeciw pokrzywdzonych, którzy stracili pieniądze oszczędzane na pochówek, na poratowanie zdrowia i im to powiedzą – mówiła. Oskarżeni i ich obrońcy wnioskowali o uniewinnienie. 

Sąd, wydając wyrok, zgodził się z wnioskiem prokuratury. Oprócz kary pozbawienia wolności zobowiązał obu oskarżonych do solidarnego naprawienia szkody. Sędzia Andrzej Wachowski zwrócił uwagę na wysoką społeczną szkodliwość czynu. – Wyjątkowo perfidne oszustwa. Wyłudzonych pieniędzy nie ma. Oskarżeni nie ujawnili osób, którym je przekazali. Wykazali się lojalnością w stosunku do wspólników. To też wpłynęło na wymiar kary – mówił sędzia.

Reklama

W odrębnym postępowaniu będą odpowiadać inni zamieszani w tę sprawę. W tym mężczyzna i kobieta z Polski. Policja wyjaśnia też udział osoby mieszkającej w Wielkiej Brytanii. Wyrok zapadł we wtorek, 20 stycznia. Jest nieprawomocny. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości