3 z 64 skontrolowanych kierowców nie zastosowało się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.
Człowiek jadący samochodem z prędkością 80 km/h bez zapiętych pasów w przypadku zderzenia ma nikłe szanse na przeżycie. Jak podaje Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w przypadku osób siedzących z przodu zmniejsza się o 45 procent ryzyko powstania obrażeń śmiertelnych, natomiast ciężkich nawet do 50 procent.
Naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz 2 punktami karnymi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ależ ci "niezapięci" musieli zagrażać bezpieczeństwu innych! Żenada policyjna. Zwykłe krojenie frajerów.
Ależ ci "niezapięci" musieli zagrażać bezpieczeństwu innych! Żenada policyjna. Zwykłe krojenie frajerów.