Reklama

Akcja „Pasy”. Większość zapina

07/07/2016 09:21

3 z 64 skontrolowanych kierowców nie zastosowało się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.

Człowiek jadący samochodem z prędkością 80 km/h bez zapiętych pasów w przypadku zderzenia ma nikłe szanse na przeżycie. Jak podaje Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w przypadku osób siedzących z przodu zmniejsza się o 45 procent ryzyko powstania obrażeń śmiertelnych, natomiast ciężkich nawet do 50 procent.
Naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz 2 punktami karnymi.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    toja - niezalogowany 2016-08-10 11:09:52

    Ależ ci "niezapięci" musieli zagrażać bezpieczeństwu innych! Żenada policyjna. Zwykłe krojenie frajerów.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości