Reklama

Aktorzy, sportowcy i policjanci połączyli siły dla 3-letniej Nikoli


To była wielka mobilizacja i jednocześnie potężna dawka dobrej energii. Wczorajsza (1 lutego) akcja w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu pokazała, że Przemyślanie potrafią się zjednoczyć wokół ważnej inicjatywy. A tą jest zbiórka funduszy na leczenie córki policjanta Nikoli Woźniak, cierpiącej na zespół Retta.


Akcja „Artyści kontra policja”, jaka odbyła się wczoraj w Przemyślu, połączyła wiele osób pragnących dołożyć cegiełkę od siebie do tej ważnej inicjatywy. Od g. 12 trwały czekały niespodzianki i atrakcje dla najmłodszych. Największym magnesem była możliwość spotkania z gwiazdami sportu i aktorami popularnych formatów telewizyjnych, jak „Gliniarze”, „W 11” „ „Na sygnale”. Wspaniale spisała się miejscowa oraz wojewódzka policja, która włączyła się w akcję, wspierając w ten sposób w walce o zdrowie córki tatę Nikoli Łukasza Woźniaka, który jest funkcjonariuszem policji z regionu Małopolski. A zdrowie może dać dziewczynce kosztowny, dostępny w USA lek na zespół Retta, dający szansę na to, by w jak najlepszej kondycji doczekała terapii genowej. Koszty leczenia to jednak kilka milionów rocznie!

– Atmosfera była wspaniała, myślę, że udało się zebrać pokaźną kwotę dla Nikoli dzięki hojności uczestników wydarzenia, którzy docierali do hali rotacyjnie. Furorę zrobił goszczący na wydarzeniu mistrz świata w boksie Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, jak również aktorzy – współpracujący z reżyserem Patrykiem Vegą Krystian Hołdak, Robert Szewczyk z „Gliniarzy”, Sebastian Wątroba kojarzony z serialu paradokumentalnego „W 11”, zawodnik walk na gołe pięści, uczestnik pojedynków freak-figh Tomasz Gromadzki znany jako „Zadyma”. Świetnie wypadło strzelanie do bramki, w którym rywalizowali policjanci i artyści. Rewelacyjnie spisały się też zespoły, które zapewniły dawkę rozrywki – podsumowuje pomysłodawca i organizator imprezy Paweł Kostecki, prywatnie menadżer aktorów serialowych.

Reklama

Zagrali przemyski zespół „Iluzer”, Honker, Malutka, BartekBGK czy Kordian Cieślik. Atrakcją dodatkową był też śmigłowiec, który wylądował na parkingu przy supermarkecie w pobliżu SP 14. Przelot nim odbyli wicemarszałek Piotr Pilch i prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, główni patroni wydarzenia.

– To oczywiście nie koniec zbiórek dla Nikoli! Pod koniec lutego kolejną akcję chcę zorganizować pod Warszawą – dodaje Paweł Kostecki.

Zbiórka dla Nikoli wciąż trwa. Można ją wesprzeć pod linkiem  https://www.siepomaga.pl/nikola-wozniak Zachęcamy do wpłat.

Reklama


 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/02/2026 12:10
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama