To była wielka mobilizacja i jednocześnie potężna dawka dobrej energii. Wczorajsza (1 lutego) akcja w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu pokazała, że Przemyślanie potrafią się zjednoczyć wokół ważnej inicjatywy. A tą jest zbiórka funduszy na leczenie córki policjanta Nikoli Woźniak, cierpiącej na zespół Retta.
Akcja „Artyści kontra policja”, jaka odbyła się wczoraj w Przemyślu, połączyła wiele osób pragnących dołożyć cegiełkę od siebie do tej ważnej inicjatywy. Od g. 12 trwały czekały niespodzianki i atrakcje dla najmłodszych. Największym magnesem była możliwość spotkania z gwiazdami sportu i aktorami popularnych formatów telewizyjnych, jak „Gliniarze”, „W 11” „ „Na sygnale”. Wspaniale spisała się miejscowa oraz wojewódzka policja, która włączyła się w akcję, wspierając w ten sposób w walce o zdrowie córki tatę Nikoli Łukasza Woźniaka, który jest funkcjonariuszem policji z regionu Małopolski. A zdrowie może dać dziewczynce kosztowny, dostępny w USA lek na zespół Retta, dający szansę na to, by w jak najlepszej kondycji doczekała terapii genowej. Koszty leczenia to jednak kilka milionów rocznie!
– Atmosfera była wspaniała, myślę, że udało się zebrać pokaźną kwotę dla Nikoli dzięki hojności uczestników wydarzenia, którzy docierali do hali rotacyjnie. Furorę zrobił goszczący na wydarzeniu mistrz świata w boksie Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, jak również aktorzy – współpracujący z reżyserem Patrykiem Vegą Krystian Hołdak, Robert Szewczyk z „Gliniarzy”, Sebastian Wątroba kojarzony z serialu paradokumentalnego „W 11”, zawodnik walk na gołe pięści, uczestnik pojedynków freak-figh Tomasz Gromadzki znany jako „Zadyma”. Świetnie wypadło strzelanie do bramki, w którym rywalizowali policjanci i artyści. Rewelacyjnie spisały się też zespoły, które zapewniły dawkę rozrywki – podsumowuje pomysłodawca i organizator imprezy Paweł Kostecki, prywatnie menadżer aktorów serialowych.
Reklama
Zagrali przemyski zespół „Iluzer”, Honker, Malutka, BartekBGK czy Kordian Cieślik. Atrakcją dodatkową był też śmigłowiec, który wylądował na parkingu przy supermarkecie w pobliżu SP 14. Przelot nim odbyli wicemarszałek Piotr Pilch i prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, główni patroni wydarzenia.
– To oczywiście nie koniec zbiórek dla Nikoli! Pod koniec lutego kolejną akcję chcę zorganizować pod Warszawą – dodaje Paweł Kostecki.
Zbiórka dla Nikoli wciąż trwa. Można ją wesprzeć pod linkiem https://www.siepomaga.pl/nikola-wozniak Zachęcamy do wpłat.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze