Na Wybrzeżu J. Piłsudskiego w Przemyślu pod siedzibą PiS, 06.11.2021 r. grupa przemyślan zorganizowała pikietę solidaryzująca się z rodziną zmarłej 22.10 tego roku Izy, mieszkanki Pszczyny.
30. letnia mieszkanka Pszczyny była w 22. tygodniu ciąży zagrożonej. Jak informują władze miejscowego szpitala bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety była sepsa. Jej śmierć i wstrząsające esemesy do matki, informujące o wyczekujących z decyzją lekarzach, wywołały w całej Polsce ogromne poruszenie.
Na ulicach ponad 70 miast manifestowano nie tylko solidarność z rodziną Pani Izy, ale także sprzeciw wobec postanowieniu Trybunału Konstytucyjnego, na mocy którego praktycznie niemożliwe jest dokonanie aborcji w Polsce.
Pod siedzibą przemyskiego biura PiS manifestowało około 100 osób.
Szersza relacja w środowym wydaniu Życia Podkarpackiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze