Reklama

Ani jedna więcej

Na Wybrzeżu J. Piłsudskiego w Przemyślu pod siedzibą PiS, 06.11.2021 r. grupa przemyślan zorganizowała pikietę solidaryzująca się z rodziną zmarłej 22.10 tego roku Izy, mieszkanki Pszczyny.

30. letnia mieszkanka Pszczyny była w 22. tygodniu ciąży zagrożonej. Jak informują władze miejscowego szpitala bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety była sepsa. Jej śmierć i wstrząsające esemesy do matki, informujące o wyczekujących z decyzją lekarzach, wywołały w całej Polsce ogromne poruszenie.

Na ulicach ponad 70 miast manifestowano nie tylko solidarność z rodziną Pani Izy, ale także sprzeciw wobec postanowieniu Trybunału Konstytucyjnego, na mocy którego praktycznie niemożliwe jest dokonanie aborcji w Polsce.

Pod siedzibą przemyskiego biura PiS manifestowało około 100 osób.

Reklama

Szersza relacja w środowym wydaniu Życia Podkarpackiego.


AW
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości