Reklama

Apartamentowiec na miejscu Barcelonki [galeria]

Jedna z najstarszych i najbardziej znanych przemyskich restauracji, popularna Barcelonka przy ulicy Sienkiewicza 7 w Przemyślu, znika z powierzchni ziemi. W miejscu budynku, w którym swego czasu swoją siedzibę miały władze MKS „Polonia”, stanie apartamentowiec.

Barcelonka, którą sentymentem darzy wielu mieszkańców miasta, zyskała na rozgłosie w 2011 roku, kiedy jej właściciel zaprosił do lokalu Magdę Gessler, prowadzącą na antenie stacji TVN program „Kuchenne rewolucje”. Miała mu pomóc w rozkręceniu restauracji. Po emisji tego odcinka obroty wzrosły niemal o 80 procent. Przybyło klientów, a mimo to półtora roku później Barcelonka upadła. Nie udało się znaleźć nowego najemcy. Restauracja była częścią budynku, który wraz z kilkunastoarowym terenem należał do Miejskiego Klubu Sportowego „Polonia” Przemyśl. Ten przeniósł jednak swoją siedzibę na stadion przy ulicy Sanockiej i zarówno lokal, jak i cały budynek marniały w oczach. 

Od początku marca br. trwa wyburzanie starego budynku przy Sienkiewicza 7 i porządkowanie terenu pod przyszłą inwestycję. – Planujemy tam wybudować apartamentowiec o wysokim standardzie. W żadnym wypadku nie zamierzamy stawiać na ilość, lecz na jakość. Chcemy, aby budowla nawiązywała do konstrukcji tej, która istniała tam przez lata. W tym roku przygotowujemy teren pod inwestycję, czekamy na koncepcję i projekt. W przyszłym chcemy apartamentowiec wybudować – wyjaśnił A. Pichur.

Reklama

Potężne długi, jakie generowały przez lata władze klubu, sprawiły, że teren trafił na... licytację komorniczą. 

Jeden z komorników, działających przy przemyskim sądzie rejonowym, opisał go i oszacował. Działania te miały związek z niewypłacalnością klubu, wobec którego kilku wierzycieli złożyło wniosek egzekucyjny do komornika, bo nie mogli odzyskać należności.

Sprzedaż 28 arów terenu, na którym stoi budynek, trwała bardzo długo, bo nie było chętnych na jego nabycie. Wreszcie się udało. Posesję kupili szef firmy Hensfort Andrzej Pichur oraz Zygmunt Ziober, którzy są współwłaścicielami firmy Legenmet, zajmującej się inwestycjami budowlanymi.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2015-03-17 18:36:50

    Z jakiej paki na jednym ze zdjęć widnieje reklama Kresów? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    janek - niezalogowany 2015-03-17 18:54:32

    widać ze  barcelonka odbyła kuchenne rewolucje pani Gessler ha ha ha

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    JAN - niezalogowany 2015-03-17 21:31:48

    I TAK DLUGO STALA:}

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama