Reklama

Asfaltowy dywanik na... pohybel użytkownikom [ZDJĘCIA]

– W sumie cieszymy się z tego, że ktoś się wreszcie tą drogą się zainteresował. Pytanie tylko, dlaczego nikt nie zapytał się nas, codziennych użytkowników, gdzie byłoby najlepiej położyć ten asfaltowy dywanik? Spaprali niektórym wjazdy do garaży, inni muszą narażać zawieszenie, pokonując kilkucentymetrową różnicę poziomów – skarżą się kierowcy, użytkownicy garaży na przemyskim osiedlu Kazanów.

Droga między dwoma szeregami garaży na Kazanowie jeszcze nigdy nie doczekała się prawdziwego remontu. Stan, liczącej około 300 metrów, wyłożonej trylinką nawierzchni z roku na rok się pogarszał. Mieszkańcy Kazanowa, właściciele ponad 100 garaży, wiele razy prosili o remont, ale zawsze kazano im czekać na lepsze czasy. Te nadeszły podczas trwających wakacji...

– Przez lata mieszkańcy, poprzez zarząd osiedla, wnosili petycje do władz miasta o remont tej drogi. Prosiliśmy także o poinformowanie nas o tym, jeśli zapadnie pozytywna decyzja. Pewnego dnia przyjechała tutaj jakaś komisja, ale nie poproszono na spotkanie ani zarządu osiedla, ani nikogo z użytkowników, właścicieli garaży. A przecież wszyscy płacimy podatki i chyba mamy coś do powiedzenia – uważa jeden z użytkowników drogi, radny Tomasz Schabowski (PO). –Ekipa remontowa przyjechała pod koniec lipca. Oczywiście ucieszyliśmy się, że coś będzie wreszcie w tym temacie robione, ale efekt był dla nas zaskoczeniem – dodał.

Jest niebezpiecznie

– Wylali dywanik tylko z jednej strony, tuż przy jednym szeregu garaży. Powiem szczerze, jest naprawdę niebezpiecznie, bo teraz każdy samochód jedzie asfaltem. Wyjeżdżając z garażu, nic nie widzę. Przypuszczam, że jadący tuż obok garaży także nie. A jeżdżą naprawdę szybko – uważa jeden z mieszkańców. – Drugą kwestią jest wyniesienie kanałów odpływowych na wysokość asfaltu. Różnica poziomów w niektórych miejscach jest kilkucentymetrowa. Tam, gdzie nie ma asfaltu, woda będzie stać – przypuszcza.
–Nie można było położyć tego dywanika na przykład pośrodku drogi? Nie dość, że niektórym zniszczyli wykonany przez nich samych wjazd do garażu, to jeszcze porobili uskoki. Do tego stopnia, że kilkukrotne wjeżdżanie i wyjeżdżanie z garaży naraża podwozia aut na usterki. Kiedy podszedłem do jednego z panów i powiedziałem, że poniszczyli wjazdy i żeby bynajmniej trochę wyrównali, to mi odpowiedział, że głowę by mu urwali, jakby to wszystko musiał wyrównywać. Przecież to są jakieś żarty – dopowiada drugi z kierowców.
– W niektórych miejscach jest siedmiocentymetrowy uskok. Prosiłem, aby dołożyli mi ze dwie łopaty masy koło mojego garażu, ale kierownik powiedział mi, że nie mają na to pieniędzy i nic mi nie może dołożyć. Teraz muszę wydać stówkę, dwie, aby wykonać podjazd, który miałem zrobiony – uważa inny.

Reklama

Wszystko zależy od pieniędzy

Zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu Piotr Bartocha wyjaśnił, że nerwowe reakcje kierowców, właścicieli garaży na Kazanowie, były niepotrzebne i przedwczesne. – Prace na tej drodze nie zostały jeszcze dokończone. Zdajemy sobie sprawę, że nie ma może być takiej sytuacji, aby pozostały tam siedmiocentymetrowe uskoki. Wszystko zostanie doprowadzone do normalności. Udało się nam zrobić taki fragment drogi, na jaki mieliśmy pieniądze. Dodam tylko, że na wszystkie drogi tak zwane wewnętrzne, w Przemyślu dysponowaliśmy kwotą 150 tysięcy złotych. Przebieg fragmentu drogi asfaltowej został przemyślany tak, aby maksymalnie wykorzystać istniejące elementy odwodnienia terenu. Kiedy zostanie wykonana pozostała część? Wszystko zależy od pieniędzy – wyjaśnił.


fot.Mariusz Godos
W niektórych miejscach różnica poziomów wynosiła 7 cm! Na szczęście służby ZDM ten oczywisty absurd poprawiły.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gonzo - niezalogowany 2015-08-11 23:26:03

    o raju, a na Narutowicza zrobili asfalt na połowie drogi.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    niku - niezalogowany 2015-08-12 08:27:06

    I znowu cos nie pasuje

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ylu - niezalogowany 2015-08-12 08:44:21

    najnowsza wiadomosc dzis rankiem korea zaatakowala ameryke

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama