Reklama

Autobusy jeżdżą tabunami

24/10/2017 17:00

Jeżdżące tabunami autobusy MZK oraz trudności w zakupie biletów ulgowych to problemy, na które skarżą się mieszkańcy Przemyśla.

Mieszkanka osiedla Rycerskie sygnalizuje, że często ma trudności z dostaniem się do domu. – Autobusy jeżdżą tabunami. W odstępie kilku minut w kierunku osiedla jedzie dwa lub trzy, a potem przez półtorej godziny lub dłużej nie ma nic – uskarża się[paywall].

Pasażerowie zwracają uwagę na problem z zakupem biletów ulgowych. Kierowcy mają w ofercie tylko bilety godzinne, które w strefie miejskiej kosztują 3 zł, a w podmiejskiej 4,20 zł. Kiosków jest jak na lekarstwo, a w soboty i niedziele często są zamknięte.

Reklama

Nawet prowadzony przez MZK punkt sprzedaży biletów przy ul. Jagiellońskiej otwarty jest w poniedziałki, środy i piątki od 6.30 do 14.30, a we wtorki i czwartki od 8.30 do 16.30. W soboty i niedziele jest nieczynny.

 

Może biletomaty?

Przemyscy urzędnicy potwierdzają te problemy. Nie widzą jednak możliwości zmian. – Problem autobusów dotyczy nie tylko tego osiedla, ale praktycznie każdego końcowego. Mieszkańcy oczekują, aby autobusy kursowały z osiedli w możliwe wszystkich kierunkach, np. Bielskiego – Polna, Bielskiego – Ofiar Katynia. Do tego dochodzi jeszcze skomunikowanie z autobusami w innych kierunkach na przystanku mieszczącym się na ul. Jagiellońskiej – mówi Artur Komorowski, naczelnik kancelarii prezydenta miasta.

Reklama

Co do sprzedaży w autobusach, A. Komorowski tłumaczy, że ma mieć ona charakter incydentalny. – Wprowadzenie dodatkowych biletów czy to ulgowych czy jednorazowych spowoduje opóźnienia odjazdów, jak to bywało przed laty – mówi.

Nie jest również rozważany zakup biletomatów. Magistrat uzasadnia, że ich koszt jest zbyt wysoki w stosunku do liczby potencjalnie sprzedawanych biletów. – Aby zaradzić wskazanemu problemowi musiałyby one zostać usytuowane na przystankach końcowych, tam gdzie nie ma kiosków – stwierdzają przedstawiciele urzędu.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mars - niezalogowany 2017-10-24 17:19:54

    a co to dyrektora MZK interesuje ! ważne ,że on ma stołek i pensje. On gdyby zarządzał własnym prywatnym takim transportem ,to na takie marnotrawstwo by nie pozwolił a tu to mu to zwisa  i powiewa.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    123 - niezalogowany 2017-10-24 17:39:01

    Tam gdzie jezdzi bardzo duzo ludzi codzinnie , mogliby dawac wieksze autoby 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ilekus - niezalogowany 2017-10-24 18:09:01

    mzk to państwo w państwie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama