W czwartek, 12 marca, w Zespole Szkół Spożywczych i Biznesowych im. Marii Curie-Skłodowskiej w Jarosławiu odbędzie się regionalny kongres mediatorów szkolnych i rówieśniczych.
Celami kongresu są m.in.: podniesienie kultury prawnej w szkołach, zmniejszenie przemocy fizycznej i psychicznej wśród młodzieży dzięki zdobyciu przez uczniów wiedzy z zakresu sprawiedliwości naprawczej i mediacji oraz umiejętności rozwiązywania sporów bez przemocy, a także podstawowej wiedzy i kultury prawnej w społeczeństwie, jak również prezentacja metod rozwiązywania sporów, prezentacja dorobku Szkolnych Klubów Mediatorów Rówieśniczych, prezentacja szkół, w których działają kluby mediatorów rówieśniczych oraz integracja środowiska mediatorów rówieśniczych.
Szczegółowy program kongresu poniżej:
Część I
godz. 8.30 - 9.00 - rejestracja uczestników
godz. 9.00 - 9.05 - rozpoczęcie kongresu - Dyrektor ZSSiB D. Wierzbińska-Dubaj
godz. 9.05 - 9.40 - wystąpienie zaproszonych gości:
godz. 9.40 - 10.00 - wystąpienie mediatorów ZSSiB, prezentacja dorobku Szkolnego Klubu Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych
godz. 10.00 - 10.30 - symulacja mediacji przygotowana przez mediatorów ZSSiB oraz uczniów Zespółu Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Leżajsku
godz. 10.30 - 11.00 - przerwa kawowa
Część II
godz. 11.00 - 11.30 - zajęcia integracyjne dla młodzieży - prowadzone przez Mediatorów ZSSiB.
godz. 11.30 - 12.10 - warsztaty dla młodzieży z zakresu komunikacji w oparciu o gry komunikacyjne angażujące metody uczenia myślenia, empatii i współpracy – prowadzone przez Mediatorów ZSSiB.
12.10 - 12.40 - warsztaty dla młodzieży z zakresu mediacji rówieśniczych prowadzone przez certyfikowanych mediatorów.
12.40 -13.00 - podsumowanie i zakończenie kongresu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze