Im szybciej zakończy się modernizacja linii elektryfikacyjnej na trasie Lublin – Stalowa Wola, tym szybciej zacznie kursować jakże potrzebny pociąg relacji Przemyśl – Lublin.
W Lublinie studiuje wielu młodych przemyślan. Od wielu lat mają problemy z normalnym dotarciem do miasta nad Bystrzycą. Najczęściej podróżują z przesiadkami, ale taka eskapada czasami trwa nawet sześć, siedem godzin. W XXI wieku to niedopuszczalne[paywall]. Za jakiś czas ma się to zmienić.
Na portalu www.rynek-kolejowy.pl prezes Urzędu Transportu Kolejowego przyznał Przewozom Regionalnym otwarty dostęp dla pasażerskich przewozów kolejowych na trasie Przemyśl Główny – Lublin, realizowany liniami kolejowymi nr 91 oraz 68 od 29 września 2019 r. do 9 grudnia 2023 r. Przewozy Regionalne mogą uruchomić jedną parę pociągów na dobę w piątki oraz niedziele. Pociąg najprawdopodobniej będzie się zatrzymywać na następujących stacjach: Przemyśl Główny, Przemyśl Zasanie, Radymno, Jarosław, Przeworsk, Leżajsk, Nowa Sarzyna, Rudnik nad Sanem, Nisko, Stalowa Wola, Stalowa Wola Rozwadów, Zaklików, Rzeczyca, Szastarka, Kraśnik, Niedrzwica i Lublin.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.W końcu.. oby nie jechał 5 h z dłuższym postojem w Rzeszowie.
Tak elektryfikacja w XXI wieku to dobra wiadomość.
Wirtualnie budujemy Carpatię,która powstanie tylko na odcinku Lublin-Rzeszów pozostałe odcinki w mglistej perspektywie.A może tak uruchomić pociąg Kresowiak z Olsztyna przez Białystok,Lublin do Przemyśla.Nie taki super szybki ale normalny funkcjonujący w/g zegara kresowego czyli bez pośpiechu.Jestem pewien,że znacznie by to ożywiło i scaliło tę sielską część Polski i to nie tylko turystycznie,weekendowo ale tak normalnie zwyczajnie. Tym bardziej,ze ta część Polski dla pociągu jest wymarzona.Ale trzeba chcieć.Tym bardziej jak pełne są frazesów o ożywieniu tej częśći Polski przez polityków.Ale to tylko frazesy i nic więcej.
W końcu.. oby nie jechał 5 h z dłuższym postojem w Rzeszowie.
To dobra wiadomość
Tak elektryfikacja w XXI wieku to dobra wiadomość.