Obowiązkową, coroczną akcję odszczurzania zarządził w mieście prezydent Wojciech Bakun. Deratyzacja, zgodnie z zarządzeniem wydanym 20 sierpnia, ma zostać przeprowadzona w październiku.
Deratyzację, na własny koszt i we własnym zakresie (np. poprzez wyłożenie preparatów do zwalczania gryzoni) lub poprzez zlecenie usługi specjalistycznej firmie, muszą przeprowadzić[paywall] właściciele i współwłaściciele nieruchomości, użytkownicy wieczyści, a także jednostki organizacyjne i osoby posiadające nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu.
Operacja, której efektem ma być pozbycie się uciążliwych, nieproszonych gości, zgodnie z zapisami dokumentu musi być przeprowadzona w okresie od 1 do 31 października, w szczególności w obiektach produkcyjnych, handlowych i usługowych, a także użyteczności publicznej i obsługi ludności. Zabieg ma też objąć budynki mieszkalne, gospodarstwa rolne, pomieszczenia na pojemniki i kontenery na odpady, korytarze piwnic, strychy i węzły ciepłownicze i wszelkie inne pomieszczenia, gdzie występują szczury.
Przeprowadzający odszczurzanie powinni pamiętać, by przed jego rozpoczęciem usunąć wszelkie odpady mogące stanowić pożywienie dla szkodników. Warto też naprawić uszkodzenia w miejscach, którymi gryzonie mogą próbować się dostać do budynków i pomieszczeń.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Przystanki na Jagielonskiej,szczury czuja sie jak u siebie
Również na Jagiellońskiej za przystankami zauważyłem wczoraj biegające,oswojone cztery szczury. Cholera wie ile tych szczurów się namnożyło w tych okolicach i nie tylko
A czy wygonicie również tego najważniejszego szczura z Urzędu Miejskiego ?
To jest szczur wędrowny i obecnie doszedł do Rzeszowa. Tam nie ma deratyzacji.
Hm, skoro na komary w Przemyślu wynaleziono miłe ptaszki jerzyki to na szczury można zastosować również środki elologiczne, nie szkodzące środowisku naturalnemu. A tak już na poważnie dodam od siebie przemyskiego od ponad 60 lat obserwatora, dopuki nie poprawi się stanu sanitarno - epidemiologicznego mieściny, estetyki, doputy nic nie pomogą żadne zabiegi kosmetyczne jakieś próby odszczurzania itp zabiegi pod publikę po prostu pokazówka dla gawiedzi. Czy nie widzi się jak wyglądają ulice, park zwany małpim gajem na Jagiellońskiej, nadbrzeźa Sanu, bazary itd, to jedno siedlisko syfu, brudu, dziadostwa. Wszędzie nieuprzątane systematycznie śmiecie, resztki żarcia jakiś kebaby czy zapiekanki, nieczyszczone od wielu, wielu lat studzienki kanalizacyjne, flaszki, butelki, puszki, reklamówki, papiery, trawa po pas koszona z łaski pana prezydenta raz do roku pod pozorem zatrzymywania wilgotności w glebie powoduje że te mądre stworzenia rozmnażają się i wiele więcej i lepiej niż przemyski suweren, młodzi z Przemyśla rozmnażają się w Anglii, Irlandii, Holandii czy u Szwabów, zaś pozostałe szczury w Przemyślu, dając kilka miotów w roku, mając dodatkowo świetne warunki w postaci brudu i dziadostwa co opisałem zgodnie z prawdą obiektywną powyżej. Dobrze że są jeszcze stada gawronów, kawek i dokuczliwych gołębi które również pomagają oczyszczać ulice i zaniedbane skwery z resztek żarcia i wszelkich insektów. Dodam na koniec że prosiłem w ubiegłym tygodniu dwukrotnie funcjonariuszy straży miejskie o spowodowanie posprzątania nadbrzeża Sanu od mostu kolejowego do galerii Sanowa i o dziwo co Przemyślu nie jest standartem teren ten został uprzątnięty, może niedokładnie bo schody prowadzące do rzeki nadal zasypane śmieciami ale jednak dużo zrobiono. Tak trzymać komendancie SM, widać że jak się chce to można zrobić porządek, nie słysząc że na nic w tym Przemyślu nigdy nie ma pieniędzy. Prezydencie Bakun, nie ma pieniędzy na czystośc i porządek, będą szczury, a porzucający resztki żarcia byle jakbi byle gdzie tylko do tego zachęcają te powtarzam mądre i inteligentne gryzonie. I na koniec jak zwykle, jacy wyborcy, taka "wadza", jaki pan taki kram. I żadne wyganianie szczurów z Przemyśla tego nie zmieni bo one, szczury były, są i będą.
Niech zaczna od ratusza a w szczegolnosci prezydenta
Przystanki na Jagielonskiej,szczury czuja sie jak u siebie
Również na Jagiellońskiej za przystankami zauważyłem wczoraj biegające,oswojone cztery szczury. Cholera wie ile tych szczurów się namnożyło w tych okolicach i nie tylko
A czy wygonicie również tego najważniejszego szczura z Urzędu Miejskiego ?