Reklama

Będą zmiany prezesów miejskich spółek

Wygląda na to, że potwierdzi się popularne przysłowie, że w każdej plotce jest ziarenko prawdy. Nikt tego nie chce potwierdzić, ale wygląda na to, że prezesi miejskich spółek, kojarzeni z opozycją, czyli Platformy Obywatelskiej będą zmienieni.

W Przemyślu od kilkunastu dni krąży pogłoska o zmianach na stanowiskach prezesów przemyskich spółek miejskich. Łącznie jest osiem spółek, które nadzorują władze miasta. To: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Zakład Usług[paywall] Komunalnych, Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego, Towarzystwo Budownictwa Społecznego i Miejski Zakład Komunikacji. Funkcjonuje także około 20 instytucji czy zakładów, finansowanych z budżetu miasta, wśród nich m.in.: Zarząd Dróg Miejskich, Powiatowy Urząd Pracy czy Miejski Ośrodek Pomoc Społecznej.

Większość prezesów to osoby cieszące się zaufaniem prezydenta miasta Roberta Chomy lub osoby związane z Prawem i Sprawiedliwością, mającą obecnie większość z radzie miejskiej, więc są „nie do ruszenia”. Są jednak dwie osoby, które kojarzone są z Platformą Obywatelską, obecnie formacją będącą w opozycji do władz miasta. To dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Tomasz Baran i prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Mariusz Tkacz. Podobno ze stanowiskiem w pierwszej kolejności może pożegnać się M. Tkacz, a jego miejsce może zająć Witold Dobosiewicz, szef firmy „Pronad”, zajmującej się projektowaniem i nadzorowaniem robót budowlanych. – Nic na ten temat nie wiem. To plotka. To stanowisko polityczne, a takie sprawy mnie nie interesują – stwierdził W. Dobosiewicz.

– Za zmianami na tych dwóch stanowiskach ponoć lobbował przewodniczący rady miejskiej w Przemyślu Władysław Bukowski. Od pewnego czasu nieco się to uspokoiło, ale przypuszczam, że niebawem sprawa wróci – usłyszeliśmy od jednego z radnych opozycji.

Reklama

– Do tej pory doszło do zmiany w jednej ze spółek, czyli w Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Na pewno będą także zmiany w innych, ale za wcześnie o tym mówić, których spółek będą dotyczyć i kiedy to się stanie. Z całą pewnością pierwsi dowiedzą się o tym sami zainteresowani – tajemniczo skomentował te pogłoski rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2015-05-20 10:38:58

    No tak, PIS rządzi to PIS obsadza, to było oczywiste, Hamuniu przy wice władzy to i stołki trzeba grzać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Obiektywny - niezalogowany 2015-05-20 13:41:08

    W artykule czepili się Prezesa który sumiennie  wypełnia swoje obowiązki

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2015-05-20 18:31:33

    Czy zmiana  również dotyczy   prezesowej MPK  w P-ślu? Autobusy   komunikacji miejskiej pod władzą  kobiety?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama