Reklama

Błyskotliwy debiut literacki młodej jarosławianki

01/07/2022 13:21

W pierwszy dzień kalendarzowego lata, 21 czerwca, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu odbyło się spotkanie z pisarką Magdą Puzio. Zawodowo Magda Puzio jest dziennikarką „Życia Podkarpackiego”.

Śmiało można rzec o niej – młody wiek, ogromny talent. Pani Magda ujawnia tenże w swojej pierwszej powieści „Nowa Rzeczywistość”, wydanej przez Oficynę „Novae Res”. Autorka pracuje nad kolejnym tomem literackim. Wszystko wskazuje na to, że z jej talentu wyłoni się większa saga.

Podczas spotkania[paywall] z udziałem nauczycieli, dziennikarzy, młodzieży i innych miłośników literatury usłyszeliśmy piękne, liryczne reminiscencje na temat umiejętności kreowania materii literackiej. Magda Puzio twierdzi, że do pisania niepotrzebna jest wyszukana inwencja twórcza. Liczy się myślenie i postrzeganie świata.

Reklama

Autorka otrzymała od organizatora spotkania upominek, złożyła także wiele dedykacji autorskich na życzenie czytelników. – Moja nowa era – mam na uwadze „Nową Rzeczywistość”, rozpoczęła się dwa lata temu, czyli wtedy, gdy zaczął się czas pandemii. To był mroczny czas, który sprawił, że nasze życie się zmieniło – mówiła na spotkaniu autorskim.

Wolność tworzenia

Powieść młodej jarosławianki traktuje o losach czterech przyjaciółek z miasteczka Nowogłos. Wanda, Matylda, Zuza i Hanna żyją w inwigilowanym i zastraszonym społeczeństwie, zdając sobie sprawę z faktu, że są poddane manipulacji władzy. Akcja powieści bierze swój początek w dramaturgii sanitarnych obostrzeń.

Reklama

Magda Puzio posługuje się pięknym językiem literackim. Ujawnia się on także w wypowiedziach. Autorka „Nowej Rzeczywistości” opowiedziała zgromadzonym o swoim warsztacie twórczym, o kontaktach z wydawcami książek, także o tym, że czerpie z wolności tworzenia. To dzięki takiej postawie powieść, o czym wspominam na wstępie, będzie miała swój ciąg dalszy w kolejnych segmentach.

Wśród gości obecni byli między także: członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk i redaktor naczelny „Życia Podkarpackiego” Artur Wilgucki.


HG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama