– Codziennie przechodzę ulicą Moniuszki i Tarnawskiego i za każdym razem zwracam uwagę na to samo zjawisko. Na kilku balkonach wiszą polskie flagi – niestety postrzępione, wyblakłe i po prostu brudne. Trudno mi przejść obok tego obojętnie. Flaga narodowa jest przecież symbolem i powinna być traktowana z szacunkiem. Wieszanie jej na balkonie to wyraz patriotyzmu, ale patriotyzm przecież nie kończy się na samym geście. To także obowiązek dbania o symbol, który reprezentuje nas wszystkich. Jeśli już decydujemy się wywiesić flagę, zadbajmy o jej stan. Nowa flaga nie jest dużym wydatkiem, a utrzymanie jej w czystości i w dobrym stanie to kwestia szacunku do naszych symboli narodowych. Brudne i zniszczone flagi nie są powodem do dumy – przeciwnie, mogą być odbierane jako lekceważenie. Dlatego to, co codziennie widzę, zwyczajnie mnie boli i obraża jako Polkę. Patriotyzm to nie tylko deklaracje, ale także codzienna troska o to, jak reprezentujemy nasze barwy narodowe. To, co widzę, to nie jest niestety patriotyzm. Szacunek do polskich barw nie kończy się na pustym geście, szacunek do flagi do także obowiązek
– komentuje mieszkanka miasta.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze