Reklama

Chcieli pamiątkowe zdjęcie. Odpowiedzą za wykroczenie

04/05/2016 09:59

Tylko w ciągu jednego dnia sześć osób przekroczyło nielegalnie granicę Polsko – Ukraińską, żeby zrobić sobie zdjęcie z ukraińskim słupkiem granicznym.

Do incydentów doszło w minioną niedzielę. Przed południem zatrzymano dwoje młodych ludzi, którzy pomimo widocznych tablic informacyjnych przekroczyli granicę z Polski na Ukrainę i z powrotem.  – Zatrzymana przez funkcjonariuszy para dwudziestoczterolatków, przyznała się, że przekroczyli nielegalnie granicę, aby zrobić pamiątkowe fotki przy ukraińskim słupku granicznym – relacjonuje Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. – Czyny takie  stanowią wykroczenie zgodnie z przepisem artykułu 49a § 1 k.w. i grozi za nie kara grzywny.

Kilka godzin później na podobny pomysł wpadli turyści w rejonie góry Kińczyk Bukowski w Bieszczadach oraz para zwiedzająca Fort w Siedliskach. Za nielegalne przekroczenie granicy państwowej oraz przebywanie w pasie drogi granicznej wszyscy zatrzymani zostali ukarani mandatami karnymi w kwocie od 50 do 100 zł.


MTR, BiOSG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    wow - niezalogowany 2016-05-06 09:01:42

    Czyli kolejny raz szeroka opinia publiczna i wąskie grono łyso-narodowe dowiedziało się że tam jest Ukraina a nie Polska od zawsze i na zawsze

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama