Osocze z krwi ozdrowieńców może bardzo pomóc pacjentom, którzy walczą z chorobą.
UWAGA! Osocze można oddać najwcześniej po 28 dniach od wyzdrowienia po potwierdzonej przebytej chorobie COVID-19 lub po 18 dniach od zakończenia izolacji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czy i gdzie na podkarpciu można oddać osocza? Mam jeszcze pytanko który szpital na podkarpciu leczy osoczem ?
No tak aby oddać osocze trzeba jechać do Rzeszowa
Chciałam oddać, dzwoniłam do stacji w Rzeszowie (bo tylko tam można to zrobić) i przez telefon nikt nie był w stanie udzielić mi informacji jakie badania itp. muszę mieć ze sobą żeby nie jeździć 2 razy z Przemyśla. Przełączali mnie co chwilę do kogoś innego. Widocznie aż tak bardzo nie potrzebują, ktoś chce pomóc a jest traktowany jak natrętny petent.
W Przemyslu Szpital Wojewódzki, a osocza oddać nie ma gdzie. Wstyd i hańba! jestem chetny ale mój dojazd do Rzeszowa busem to czas około 2 i pół godz. Tak jakby na miejscu nie mozna było tego zorganizować!!!! Choc jednego stanowiska. Informacja tu w Przemyślu na ten temat żadna ! A w telewizji proszą i apelują.
Dla mnie bezsensem jest to, że jeżeli ktoś nie miał robionych testów a przeszedł Covid to zrobienie badań na przeciwciała trzeba sobie samemu zapłacić 180 zł!! Tak apelują o osocze. Badania powinno robic rckik. A my tylko przyjść i oddać skoro to tak ważne i potrzebne.. Tak jest np w Lublinie ale niestety nie uśmiecha mi się tam jechać tyle km... Myślę że sporo ludzi by się zdecydowało oddawać osocze.
Zgłosiłem się telefonicznie w Rzeszowie już 2 tygodnie temu, miał zadzwonić lekarz na wywiad i ustalić termin. Do tej pory nikt nie dzwonił - jak widać osocze nie jest chyba aż tak potrzebne. Propaganda i nic więcej.
jak myślicie, czy będąc alkoholikiem leczenie osoczem tzn ingerencja w krew będzie bezpieczna? - szukałem informacji, mam wszyty esperal i tutaj nie opisali takiej sytuacji: https://nasz-gabinet.pl/leczenie-alkoholizmu-w-czasie-pandemii-czy-jest-bezpieczne/
Czy i gdzie na podkarpciu można oddać osocza? Mam jeszcze pytanko który szpital na podkarpciu leczy osoczem ?
No tak aby oddać osocze trzeba jechać do Rzeszowa
Chciałam oddać, dzwoniłam do stacji w Rzeszowie (bo tylko tam można to zrobić) i przez telefon nikt nie był w stanie udzielić mi informacji jakie badania itp. muszę mieć ze sobą żeby nie jeździć 2 razy z Przemyśla. Przełączali mnie co chwilę do kogoś innego. Widocznie aż tak bardzo nie potrzebują, ktoś chce pomóc a jest traktowany jak natrętny petent.