Bardzo udany rok mają za sobą unihokejowe zespoły w różnych kategoriach wiekowych z Żurawicy. Prowadzeni przez Rafała Korczyńskiego i Bernadetę Sielską każdy start mogą zapisać po stronie plusów. – Mieliśmy naprawdę kilka szalonych tygodni w tym roku. Po raz pierwszy w historii naszych występów komplet drużyn z Żurawicy zameldował się w finale wojewódzkim w unihokeju – powiedział R. Korczyński.
„Szalona i zwariowana” – jak mianował ją R. Korczyński – drużyna dziewcząt z rocznika 2007 – 2008 z SP 1 w Żurawicy dobrym występem w półfinale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbył się w Kamieniu 15 grudnia ub.r., awansowała z 2. miejsca do finału wojewódzkiego. – Brawa dla dziewcząt, które zagrały dla kontuzjowanej jednej z liderek Wiktorii Fac, zaliczyły dobry występ. Wygrywając najpierw w meczu otwarcia z drużyną z Kamienia 6:1, potem zremisowały z Oleszycami 0:0, pokonały SP 1 Przemyśl 2:0 i minimalnie przegrywały z drużyną ze Stobiernej 0:1 – powiedziała trener ekipy B. Sielska[paywall].
Skład drużyny: Julia Lenart, Nikola Korpal, Emilia Radochońska, Emilia Szustal, Sara Figiela, Kornelia Czyżowska, Oliwia Dmitrzyk, Ola Beer, Emilia Frączek, Wiktoria Żygała, Małgorzata Stolarczyk i Wiktoria Fac.
Kolejną drużyną z SP 1 Żurawicy, która zameldowała się w finale wojewódzkim byli chłopcy z rocznika 2007 – 2008. Pewnie wygrali turniej w Żurawicy 13 grudnia ub.r. i z 1. miejsca awansowali do najlepszej dziewiątki województwa. – Mamy nadzieję, że finał odbędzie się w Żurawicy, oczywiście już z nowym naprawionym oświetleniem w naszej hali sportowej – powiedział krótko R. Korczyński. Skład zespołu: Jakub Jakubiszyn (bramkarz) oraz Kacper Hrynkiewicz, Krzysztof Jucha, Konrad Lenart, Tomasz Jasiński, Hubert Kozłowski, Szymon Popowicz, Michał Buksa, Gabriel Matulewski.
9 grudnia ub.r. 2. miejsce w półfinale wojewódzkim grupy C w Igrzyskach Dzieci w kategorii dziewcząt i awans od finału wojewódzkiego wywalczyła drużyna SP 1 Żurawica z rocznika 2009 i młodsze. Skład drużyny: Julia Mazur (bramkarz) oraz Jowita Figiela, Ewelina Chamułka, Aleksandra Czereba, Lena Bober, Nikola Zołoteńko, Amelia Wardęga, Maja Welcz, Martyna Lewkowicz, Alicja Karpińska, Milena Gniady, Maja Bąk.
Dzień później, 10 grudnia ub.r., także w sali sportowej w Żurawicy 3. miejsce w półfinale wojewódzkim grupy C Igrzysk Dzieci w kategorii chłopców (i awans od finału wojewódzkiego) zdobyła drużyna SP 1 Żurawica. Lokatę od finału znalazła się reprezentacja SP 2 Żurawica. Składy drużyn – SP 1 Żurawica: Aleksander Jasiński, Wiktor Lewkowicz, Wiktor Dec, Gabriel Gołębiowski, Patryk Rywak, Jakub Górniak, Patryk Partyka; SP 2 Żurawica: Wojciech Radoń, Kuba Bracio, Mikołaj Gęsiorski, Wojciech Strzelec, Konrad Piekarski, Oskar Baranr, Oliwier Burak, Patryk Muhln.
Warto wspomnieć, że w Południowej Lidze Młodzików i Młodziczek (rocznik 2009 i młodsi) w sezonie 2021 – 2022 (Małopolska, Śląsk, Podkarpacie) występują chłopcy i dziewczęta z Żurawicy, reprezentując UKS „Pancerni”. Dziewczeta po pierwszym turnieju w Trzebinii zajmują 1. miejsce, a chłopcy – w najtrudniejszej grupie w Polsce – po dwóch turniejach zajmują 7. miejsce. Juniorzy młodsi natomiast, zajmując 2. miejsce w grupie południowej w rozgrywkach w kategorii U-16, awansowali do półfinału Mistrzostw Polski.
– A gdy do tego dodamu, że na wiosnę ubiegłego roku dziewczeta z rocznika 2009 zajęły czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski w Łochowie, a juniorzy młodsi zakończyli rozgrywki juniorów młodszych U-16 na 7. miejscu w finale mistrzostw Polski, 2021 rok był znakomity dla nas. Więc rokowania na rok 2022 muszą być optymistyczne – podsumował trener R. Korczyński.

fot.ze zbiorów własnych
Drużyna chłopców z SP 1 Żurawica z rocznika 2099 i młodsi.


Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze