W sobotę, 24 maja, w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu odbyła się wyjątkowa uroczystość. Jubileusz Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl” był nie tylko świętem zespołu, ale również ucztą dla wszystkich miłośników kultury ludowej. Uroczysty koncert pełen magii folkloru, płynącej ze sceny energii i wzruszających wspomnień minionych dekad, przeniósł grono widzów w niezwykły świat pasji, barw i tradycji.
Były polonezy, mazury, kujawiaki i oberki. Nie zabrakło również widowiskowych tańców regionalnych, takich jak tańce przemyskie, rzeszowskie, śląskie, orawskie czy też tańce górali żywieckich.
Zespół Pieśni i Tańca „Przemyśl” został założony w 1980 roku. Od lat promuje piękno rodzimego folkloru – zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Tworzą go dzieci, młodzież z przemyskich i okolicznych szkół, a także dorośli, którzy z radością łączą pasję do tańca i śpiewu z codziennym życiem.
W sobotni wieczór sala widowiskowa przemyskiego Zamku pękała w szwach a barwny program „Cztery Pory Tańca” porwał publiczność od pierwszych dźwięków.
(mr, aw)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze