Reklama

Czy ktoś ma pomysł na amfiteatr na Zniesieniu?

Pięknie usytuowany amfiteatr na przemyskim Zniesieniu od wielu miesięcy jest praktycznie niewykorzystywany. Imprezy, które zostały tam zorganizowane, można policzyć na palcach jednej ręki. Czy musi marnieć?

Amfiteatr koło Kopca Tatarskiego ożył podczas zorganizowanego tu kilkakrotnie Podkarpackiego Jarmarku Turystycznego,  inscenizacji z okazji 100-lecia I wojny światowej czy kina letniego na Zniesieniu, choć ta ostatnia impreza odbywała się w tej lokalizacji niesystematycznie. Malowniczo usytuowany obiekt na wolnym powietrzu[paywall] powstał jako istotny element rewaloryzacji Zniesienia (353 m n.p.m.), którego nazwa – według starych przekazów – wywodzi się od pokonania w tym miejscu atakujących Przemyśl Tatarów. Jest ono najdalej wysuniętą na wschód częścią Pogórza Przemyskiego i całych Karpat Zachodnich. Obok znajduje się Kopiec Tatarski, który jest najwyżej położonym punktem Przemyśla. W jego okolicach zbudowane zostały ścieżki piesze i rowerowe oraz wiata piknikowa. U podnóża kopca zainstalowano oświetlenie i wybudowano parking. Łączny koszt wszystkich wspomnianych prac to ok. 2 mln zł. 1,5 mln zł dała Unia Europejska, 200 tys. zł pochodziło z budżetu państwa, 300 tys. zł to wkład własny miasta.

Wróci kino letnie?

Czy ktoś z wydziałów promocji czy kultury Urzędu Miejskiego w Przemyślu ma pomysł na to, co zrobić, by obiekt ożył?
– Amfiteatr na Zniesieniu jest częścią kompleksu fortecznej trasy turystycznej ze ścieżkami spacerowymi, placem zabaw, punktem widokowym na Kopcu Tatarskim i wiatą piknikową. Tu zaczyna się i kończy wiele rajdów turystycznych organizowanych przez PTTK, a także szkoły. Zgodę do prywatnego wykorzystania otrzymują także mieszkańcy miasta, którzy zgłoszą taką chęć. Nie jest to więc teren zamknięty i zachęcamy do korzystania z niego, jest pod stałą opieką naszego Wydziału Gospodarki Komunalnej. Zgadza się, że forma amfiteatru skłania bardziej do organizowania tutaj występów, koncertów, pokazów i tak się działo podczas Podkarpackiego Jarmarku Turystycznego, widowiska z okazji 100-lecia I wojny światowej czy pokazów kina letniego. Do tego ostatniego pomysłu zamierzamy wrócić w tym roku, choć nie jest to jedyna lokalizacja rozważana w przypadku organizacji seansów pod chmurką. Z pewnością dużo łatwiejszy dostęp do Zniesienia i amfiteatru będziemy mieli po remoncie ulicy Tatarskiej, planowanym w tym roku. Być może wówczas propozycji wykorzystania tego miejsca będzie więcej – stwierdził rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    tu mieszkałem - niezalogowany 2017-03-20 21:06:58

    kino plenerowe

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    - niezalogowany 2017-03-20 21:59:40

    Walki polonii z czuwajem :) a tak serio to np. Jazz, kino. Może jakieś zawody ? Np. Rzeźby?  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    dd - niezalogowany 2017-03-20 22:32:01

    idealne miejsce na pomnik-wiadomo czyj?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama