Reklama

Czy to wierzchołek góry lodowej? Podobno istnieją tysiące kompromitujących nagrań

Skala procederu poraża: według nieoficjalnych informacji istnieje aż 4 tysiące nagrań, na których utrwalono wizyty w agencjach towarzyskich m.in. polityków, wiceministra obrony, jednego z arcybiskupów czy szefa jednej z komend policji. Taśmy miały trafić na Ukrainę, a do jednej z nich dotarł były agent CBA Wojciech J. (co ujawniło Radio Zet). Takie rewelacyjne informacje podała niedawno „Rzeczpospolita”.

Sprawa jest interesująca z punktu widzenia mieszkańców naszego regionu z jednego powodu: zdaniem byłego funkcjonariusza CBŚ Wojciecha J., jednym z „bohaterów” kompromitujących nagrań ma być przemyślanin, Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński. Ten jednak kategorycznie wszystkiemu zaprzecza, składając zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa[paywall]. I kiedy wyglądało, że niewiele więcej rewelacji pojawi się w tej sprawie, z chyba „najmocniejszym” materiałem prasowym wystąpił ogólnopolski dziennik Rzeczpospolita.

Bohaterowie wychodzą obronną ręką

Jej dziennikarze stwierdzili, że „wszystko wskazuje na to, że sprawy taśm – jeśli nośniki istnieją – mogą zagrażać bezpieczeństwu państwa, ale nikt tego nie bada. A prawdziwi „bohaterowie” seksafery wychodzą z niej obronną ręką”.

Reklama

Cofnęli się do lutego 2016 r., kiedy to funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego urządzili nalot na agencje towarzyskie prowadzone przez dwóch braci Ukraińców – Aleksieja i Jewgienija R. Zatrzymali wówczas także dwóch naczelników Centralnego Biura Śledczego Policji, w tym Daniela Ś. – szefa wydziału gospodarczego.

To o tyle ważne, bo właśnie z agencji braci R. miały pochodzić sekstaśmy z VIP-ami, m.in. z Podkarpacia, którzy byli klientami domów publicznych.

„(...) Wojciech J. twierdzi, że widział jedno z 4 tys. nagrań powstałych w latach 2013 – 2015. Taśmę przekazał mu informator. Potwierdziła to mecenas Beata Bosak-Kruczek, pełnomocniczka J., mówiąc wprost, że jej klient widział nagranie. Był to oryginał. Kopia zapewne jest zabezpieczona, ale dla dobra śledztwa nie możemy udzielić żadnych informacji. Dodaje, że dziewczyna miała ok. 14 – 15 lat. Owy informator zwrócił uwagę na jej wiek. Była nieletnia. On także poinformował, że to nagranie dotyczy posła PiS (...)” – czytamy w artykule. Tyle, że nikt – oprócz tej dwójki – nagrania nie widział. Wojciech J. twierdzi, że zostało mu skradzione z jego szafki w CBA.

Reklama

Proceder trwał latami

Według informacji podanych przez dziennikarzy Rzeczpospolitej, w prokuratorskim śledztwie potwierdzono, iż bywalcami agencji towarzyskich braci R. były VIP-y z różnych kręgów, m.in. polityki i biznesu, nie tylko lokalni. Warto wiedzieć, że wspomniany już Daniel Ś. – według Wojciecha J. – miał stać za całym procederem nagrywania VIP-ów w przybytku braci R. Zarówno on, jaki i ukraińscy bracia usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Stanęli przed sądem. Zostali skazani. Daniel Ś. usłyszał zarzuty zagrożone karą 10 lat więzienia, ale szybko wyszedł z aresztu. Jest obecnie prywatnym detektywem w agencji licencjonowanej przez MSWiA. Bracia R. zostali skazani za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą czerpiącą zyski z handlu ludźmi (sutenerstwa i stręczycielstwa, zmuszanie do nierządu), a także za przekupstwo funkcjonariusza publicznego (były to m.in. darmowe usługi hotelowe). Aleksiej został skazany na 1,5 roku więzienia, jego brat – za udział w grupie przestępczej – na rok. Do tego m.in. grzywny (40 tys. zł i 50 tys. zł) oraz wypłaty nawiązek dla prostytutek zmuszanych do nierządu. Nie trafili jednak do więzienia – zaliczono im areszt na poczet kary

Dziennikarze Rzeczpospolitej pikantny materiał kończą bardzo wymownie. „(...) Wojciech J., który wyciągnął na światło publiczne sprawę taśm, będzie musiał udowodnić, że nagrania istnieją. Musiałby być samobójcą, żeby odpalać takie petardy, a nie mieć kopii nagrania”.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Sławek - niezalogowany 2019-04-24 11:21:25

    No jeśli to prawda to z chęcią obejrzymy ;)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mieszkaniec - niezalogowany 2019-04-24 11:50:20

    Honorowy Obywatel Miasta Przemyśla. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Snowid - niezalogowany 2019-04-24 11:58:44

    Marszałkowskiej fucha niezła, ale "pukać " trzeba! Siła wyższa.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama