Reklama

Derby dla JKS. Piłkarskie święto w Jarosławiu

22/08/2022 14:48

Mimo ulewnego deszczu, inauguracja nowego sezonu w Jarosławiu była prawdziwym piłkarskim świętem. Na trybunach panowała wspaniała atmosfera, a i piłkarze postarali się o ciekawe widowisko. Oba zespoły przystąpiły do meczu pod wodzą nowych trenerów – jarosławian poprowadził Grzegorz Baran, zaś Polonię Waldemar Warchoł.

Od pierwszych minut do zdecydowanego natarcia przystąpili gospodarze. W efekcie już w 5. min pierwszą okazję z gatunku „stuprocentowych” miał Sebastian Sobolewski, którego główkę z najbliższej odległości instynktownie wybronił dobrze dysponowany tego dnia Artur Kuźma.

Golkiper Polonii był jednak bezradny chwilę później, gdy piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego przez Sebastiana Pawlaka wepchnął do własnej bramki Piotr Kuźniar.

JKS chciał pójść za ciosem i stwarzał kolejne sytuacje. Skuteczność nie była jednak mocną stroną jarosławian. W I połowie najlepszych okazji do podwyższenia rezultatu nie wykorzystali: Sebastian Pawlak i Kamil Bała.

Z rzadka atakujący goście mogli za to wyrównać w 43. min, gdy z dobrej pozycji przestrzelił Emilio Abreu. Napastnik Polonii meczu nie dokończył, bowiem jeszcze przed przerwą obejrzał drugą żółtą kartkę.

Reklama

Grający w liczebnej przewadze gospodarze kolejną świetną okazję wypracowali sobie w 54. min, ale strzał Karola Ptasznika zatrzymał się na słupku. Chwilę później siły się wyrównały, gdyż boisko po drugiej żółtej kartce musiał opuścić Kamil Bała.

Mimo to jarosławianie wciąż kontrolowali przebieg spotkania, a w końcówce mogli jeszcze pokusić się o przypieczętowanie zwycięstwa.

W 85. min na bramkę przyjezdnych popędził Sebastian Pawlak, lecz w decydującym momencie zamiast odegrać do lepiej ustawionych partnerów, niepotrzebnie zdecydował się na strzał, który okazał się niecelny.

Z kolei w 90. min sytuacji sam na sam nie wykorzystał Oliwier Pilch, który przegrał pojedynek z Kuźmą.


Reklama



JKS:
Guridow – Drozd, Baran, Szakiel – Bała, Sobolewski, Chrupcała (81. Krzyczkowski), Ptasznik (86. Świecarz) – Pindak (66. Pilch), Pawlak (90. Nowogrodzki), Dusiło (78. Stankiewicz)

Polonia: Kuźma – Solarz, Kuźniar, R. Błahuciak – Janas (78. Bacza), Bouteraa (60. Chatora), Kazek, H. Błahuciak (83. Walczyszewski) – Jasiński (90. Czuryk), Syczewskij, Abreu

Sędziował: Sebastian Godek (Rzeszów).

Żółte kartki: Pawlak, Ptasznik, Drozd, Bała, Pilch oraz Abreu, H. Błahuciak i Janas.

Czerwone kartki: Abreu (45. min – druga żółta) i Bała (59. min – druga żółta).

Reklama

Widzów: 1000


Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama