Mimo ulewnego deszczu, inauguracja nowego sezonu w Jarosławiu była prawdziwym piłkarskim świętem. Na trybunach panowała wspaniała atmosfera, a i piłkarze postarali się o ciekawe widowisko. Oba zespoły przystąpiły do meczu pod wodzą nowych trenerów – jarosławian poprowadził Grzegorz Baran, zaś Polonię Waldemar Warchoł.
Od pierwszych minut do zdecydowanego natarcia przystąpili gospodarze. W efekcie już w 5. min pierwszą okazję z gatunku „stuprocentowych” miał Sebastian Sobolewski, którego główkę z najbliższej odległości instynktownie wybronił dobrze dysponowany tego dnia Artur Kuźma.
Golkiper Polonii był jednak bezradny chwilę później, gdy piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego przez Sebastiana Pawlaka wepchnął do własnej bramki Piotr Kuźniar.
JKS chciał pójść za ciosem i stwarzał kolejne sytuacje. Skuteczność nie była jednak mocną stroną jarosławian. W I połowie najlepszych okazji do podwyższenia rezultatu nie wykorzystali: Sebastian Pawlak i Kamil Bała.
Z rzadka atakujący goście mogli za to wyrównać w 43. min, gdy z dobrej pozycji przestrzelił Emilio Abreu. Napastnik Polonii meczu nie dokończył, bowiem jeszcze przed przerwą obejrzał drugą żółtą kartkę.
Grający w liczebnej przewadze gospodarze kolejną świetną okazję wypracowali sobie w 54. min, ale strzał Karola Ptasznika zatrzymał się na słupku. Chwilę później siły się wyrównały, gdyż boisko po drugiej żółtej kartce musiał opuścić Kamil Bała.
Mimo to jarosławianie wciąż kontrolowali przebieg spotkania, a w końcówce mogli jeszcze pokusić się o przypieczętowanie zwycięstwa.
W 85. min na bramkę przyjezdnych popędził Sebastian Pawlak, lecz w decydującym momencie zamiast odegrać do lepiej ustawionych partnerów, niepotrzebnie zdecydował się na strzał, który okazał się niecelny.
Z kolei w 90. min sytuacji sam na sam nie wykorzystał Oliwier Pilch, który przegrał pojedynek z Kuźmą.
JKS: Guridow – Drozd, Baran, Szakiel – Bała, Sobolewski, Chrupcała (81. Krzyczkowski), Ptasznik (86. Świecarz) – Pindak (66. Pilch), Pawlak (90. Nowogrodzki), Dusiło (78. Stankiewicz)
Polonia: Kuźma – Solarz, Kuźniar, R. Błahuciak – Janas (78. Bacza), Bouteraa (60. Chatora), Kazek, H. Błahuciak (83. Walczyszewski) – Jasiński (90. Czuryk), Syczewskij, Abreu
Sędziował: Sebastian Godek (Rzeszów).
Żółte kartki: Pawlak, Ptasznik, Drozd, Bała, Pilch oraz Abreu, H. Błahuciak i Janas.
Czerwone kartki: Abreu (45. min – druga żółta) i Bała (59. min – druga żółta).
Widzów: 1000
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze