Reklama

Dlaczego MZK nie wprowadzi biletomatów?

04/11/2016 18:00

„Wieczorami oraz w soboty i niedziele kioski są zamknięte i kupno biletu ulgowego jest niemożliwe” – skarży się jeden z klientów MZK, który napisał w tej sprawie e-mail do naszej redakcji.

 „Mieszkam na ul. 3 Maja obok gimnazjum. W pobliżu 4 przystanków znajdują się 2 punkty dystrybucji biletów (kioski) czynne do 18 w dni powszednie. Po osiemnastej muszę kupować bilet u kierowcy za 3 pln, a jeżdżę na ulgowych ze zniżką. W soboty i w niedziele to już[paywall] cyrk na maksa. Czemu MZK nie wprowadzi biletomatów? Narzekają na zyski, ale odechciewa mi się płacić 3 pln, wolę się przejść 3 przystanki. Takich osób jak ja jest pełno” – pisze.

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Przemyślu z 24 września 2015 r. kierowcy w autobusach prowadzą sprzedaż wyłącznie biletów jednorazowych czasowych, ważnych 60 minut od skasowania. Pasażer ma w tym czasie prawo do skorzystania z przesiadek bez dodatkowych opłat. Taki bilet kosztuje 3 zł. Zgodnie z uchwałą klient powinien mieć tę kwotę odliczoną.

Co z pasażerami, którzy mają prawo do zniżek? – Zakupu wszystkich dostępnych rodzajów biletów jednorazowych można dokonać w formie elektronicznej za pomocą telefonu komórkowego. Sprzedaż biletów w formie elektronicznej świadczona jest przez całą dobę u dwóch operatorów, to jest: SkyCash, mPAY – odpowiada Artur Ulicki, kierownik działu handlowego w MZK.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    moher - niezalogowany 2016-11-04 19:14:40

    już widzę jak mieszkańcy posługują się biletomatami,kup sobie wielo przejazdowke i po problemie,a swoją droga to miasto jest właścicielem

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Nina - niezalogowany 2016-11-04 20:29:09

    No co.ty przemysl to.sie.cofa w rozwoju a nie idzie do przodu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    rydz - niezalogowany 2016-11-04 22:24:12

    zamiast jeździć autobusem idź do kościoła

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama