Reklama

Dlaczego ulicę Topolową omijają autobusy MZK?

Kilka razy w ciągu ostatnich lat mieszkańcy ulicy Topolowej i Budowlanych w Przemyślu apelowali do władz miasta o uruchomienie linii autobusowej Miejskiego Zakładu Komunikacji. Ktoś coś im obiecuje i na tym się kończy.

Ulica Topolowa znana jest przede wszystkim z tego, że znajduje się przy niej Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Przemyślu. Codziennie przechodzą tamtędy setki osób, które prawdopodobnie chętnie skorzystaliby z przystanku autobusowego, znajdującego się tuż po nosem. Przystanek jest jednak niewykorzystywany, bo nie kursuje tamtędy żaden autobus MZK. Brak komunikacji miejskiej w tamtym rejonie doskwiera także mieszkańcom zarówno tej, jak i okolicznych ulic, m.in. znacznie krótszej ulicy Budowlanych[paywall].

– Całkiem niedawno przy ulicy Topolowej i Budowlanych zamontowane zostały tablice informujące o przystankach autobusowych, a na jezdni wymalowane specjalne zygzakowate linie, gdzie autobusy mogą stawać. Byliśmy pełni nadziei, że wreszcie, po kilku latach, nasze prośby zostaną spełnione. Nic z tych rzeczy. Do tej pory nie doczekaliśmy się uruchomienia linii autobusowej, a przecież, podobnie jak inni mieszkańcy miasta, płacimy podatki i jesteśmy pełnoprawnymi obywatelami Przemyśla. Czasami jednak wydaje się nam, że jesteśmy traktowani jako obywatele drugiej kategorii – skarżą się.


fot.Mariusz Godos
Przy ulicy Topolowej w Przemyślu zamontowane zostały tablice informujące o przystankach autobusowych, na jezdni wymalowane specjalne zygzakowate linie, gdzie autobusy mogą stawać. Póki co jednak żadna linia tamtędy nie jeździ.

Reklama

Badania potoku pasażerów

Jak dowiedzieliśmy się w przemyskim magistracie, na razie trudno przesądzić, czy przystanki przy ulicy Topolowej, które rzeczywiście są ustawione, zostaną wykorzystane przez jedną z linii MZK. – Od maja tego roku prowadzone były badania tak zwanego potoku pasażerów, które pozwolą ocenić, czy i w jakim stopniu istnieje zapotrzebowanie i uzasadnienie uruchomienia tam linii autobusowej. Nie jest to takie proste, jakby się komuś  mogło wydawać, wiąże się bowiem z realnymi wydatkami z budżetu miasta – tłumaczy rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu Witold Wołczyk. – Wspomniane badania są obecnie analizowane, ale przypomnę tylko, że kilka lat temu jedna z linii autobusowych miała zmienić trasę i obsługiwać pasażerów właśnie na tych przystankach. Ta propozycja spotkała się jednak z protestem między innymi pracowników Izby Celnej i części mieszkańców osiedla. Do pomysłu obecnie wracamy, jednak ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła – podsumował.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Fuvfgv - niezalogowany 2016-09-14 09:44:12

    To samo na Glazzera

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2016-09-17 20:00:51

    Na ul. Grunwaldzkiej (Kmiecia) potrafi jechać w ciągu 10 min. 4 autobusy, a później długo długo nic,  dopiero za godzinę. Naprawdę "inteligentni" ludzie tam pracują.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama