Reklama

Dlaczego warto uśmiechać się częściej?

Jako że na słoneczną, cieplejszą aurę musimy jeszcze trochę poczekać, warto zaserwować sobie lekturę nietypową – rzec można idealną na zimowe smutki. „O humorze i u/śmiechu. Jak rozśmieszać siebie i innych” to pozycja, która niejednego marudera przekona do częstszego obdarzania innych pozytywną energią w postaci serdecznego wyrazu twarzy.

Autorka książki Henryka Radziejowska-Semków – wiecznie uśmiechnięta nauczycielka szkoły średniej i uczelniany wykładowca, a jednocześnie ekspertka w dziedzinie gelotologii (nauki o śmiechu) – proponuje nam swego rodzaju przewodnik, adresowany do szerokiej rzeszy odbiorców – od naukowców, przez terapeutów i pedagogów, po osoby zwyczajnie zainteresowane zagadnieniem (u)śmiechu.

To kompendium wiedzy dla tych, którzy lubią się śmiać, ale też forma zachęty dla osób, którym uśmiechanie się nie przychodzi łatwo.

Nie brak w nim porad i wskazówek, jak śmiać się częściej i dlaczego warto to robić. A nawet ćwiczeń do wykorzystania zarówno w domu, jak i na zajęciach w grupach.

Pozycja zawiera też odpowiedzi na wiele frapujących pytań, chociażby na to, jakie korzyści, oprócz dobrego humoru, przynosi nam uśmiech. Jak twierdzi sama autorka, książka napisana została „ku pokrzepieniu” w czasach pandemii. Polecamy!

Książka będzie nagrodą w jednym z konkursów ŻP.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama