– Niedawno w Przemyślu przybyło ławek, co jest efektem jednego z projektów budżetu obywatelskiego. Ławki, zgodnie z założeniem, mają być odpowiedzią na potrzeby seniorów – mieszkańców osiedla Kopernika – zaczyna swój wywód nasz Czytelnik.
– Jest parę na Reymonta, Czarnieckiego, Konopnickiej, Brudzewskiego czy na nadsańskim wale przy Wilsona. Dziwi mnie jednak, dlaczego ani jednej nie postawiono na trasie prowadzącej z bazaru i marketu popularnej sieci przy Sportowej w stronę Kopernika. Ludzi starsi idą stamtąd z pakunkami i chętnie przysiedliby, odpoczywając na takiej ławce. Kiedyś był w tej okolicy plac Floriana, który zamieniono na myjnię i po ławkach nie ma ani śladu. Podobnie taka ławka mogłaby stanąć w pobliżu przychodni na Bohaterów Getta. Te na wale mogą niestety posłużyć nie tyle seniorom do odpoczynku, co niebieskim ptakom do przesiadywania na nich z trunkami. Leży tam często sporo puszek po napojach wyskokowych – komentuje przemyślanin.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze